Raidījumā “Anotācija” viesosies fotogrāfs, grupas “Auļi” mūziķis un Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, virsseržants Gatis Indrēvics, kura veidotā izstāde “Misija” drīzumā būs skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Raidījumā tiks pārrunāta viesa radošā un militārā pieredze.

Gatis Indrēvics 2003. gadā sāka spēlēt dūdu un bungu grupā „Auļi”, kā arī kļuva par profesionālu karavīru. Starptautiskajās operācijās viņš piedalījies trīs reizes – vienu reizi Irākā un divas – Afganistānā. Tolaik parādījusies interese par fotografēšanu, jo Irākas bāze atradusies pāris kilometrus no Babilonas, un vienīgais veids, kā šīs vēsturiskās vērtības iemūžināt un paņemt līdzi, bijis tās nofotografēt. Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāmā fotogrāfa Gata Indrēvica izstāde „Misija” vēsta par pieredzēto abās valstīs.

Fotoizstādē varēs ieraudzīt Afganistānu un Irāku karavīra acīm, iepazīt vietējo cilvēku ikdienu un priecāties par Afganistānai un Irākai raksturīgajām dabas ainavām. Kaut arī karš šajās valstīs ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, savos darbos Gatis Indrēvics necenšas dokumentēt vardarbību un grib mainīt stereotipus, kas iesakņojušies sabiedrībā.

„Ar savām fotogrāfijām gribēju parādīt, ka tur (Afganistānā un Irākā) cilvēkiem ir tāda pati ikdiena kā mums, viņi strādā, veido ģimenes, tāpat ir bērni, kuri priecājas un sapņo, tur cilvēki tāpat kā citur raud, mīl un nīst.”

Izstādes atklāšana notiks 17. novembrī plkst. 17:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāja ielas). Izstādes tapšanu atbalsta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un Nacionālie Bruņotie spēki.

Raidījumu “Anotācija” veido un vada Aija Fedorova. Raidījums par aktualitātēm muzejos, galerijās un kultūras telpās dzirdams katru otro sestdienu no plkst. 18:00 līdz 19:00 radio NABA ēterā 95.8 FM, kā arī interneta tiešraidē www.naba.lv. Raidījuma aktualitātēm var sekot līdzi sociālajos tīklos: facebook un twitter.