Latvijas Universitātes Botāniskā dārza bišu dravā šobrīd tiek testēts unikāls autonomās biškopības risinājums, kas nākotnē palīdzēs biškopjiem attālināti novērot bišu dravas, tādējādi taupot laiku un resursus. Ieviešot šādu autonomās biškopības risinājumu, biškopji varēs attālināti sekot līdzi stropa apstākļiem – vai temperatūra nav kritiska un vai bišu saimei netrūkst barības. Šāda sistēma palīdzēs izglābt ziemojošās bišu saimes, kā arī ietaupīt laiku un naudu ikdienas stropu apsekošanā. Latvijas zinātnieku izstrādātais risinājums palīdzēs noskaidrot labākas medus iegūšanas vietas saistību ar dažādu nektāra augu izmantošanu Latvijas apstākļos un noteikt aktīvākos bišu saimes periodus un laika apstākļus, līdz ar to produktīvāk veikt medus iegūšanu. Liels palīgs būs stropu videomonitoringa sistēma, kas palīdzēs novērot bišu saimju lidošanas aktivitāti dienas laikā, kā arī vizuāli novērtēt dravas stāvokli. Jaunās sistēmas elektroapgādei izmanto tādus alternatīvos enerģijas avotus kā saules un vēja enerģiju, kas palielina sistēmas pielietošanas iespējas dažādās Latvijas vietās.

Citas ziņas:

Izglītība, zinātne, vide:

  • Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā apskatāma Marijas Tučes fotoizstāde “Vakarbuļļu retumi”;
  • Siltā laika ietekmē daudzviet Latvijā sākusies zilaļģu ziedēšana;
  • Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieki uzsākuši darbu pie jauna projekta "Fona un kvalitātes robežvērtību izstrāde Latvijas pazemes ūdensobjektiem".

Kultūra:

  • Apkopota informācija par Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku patērēto enerģiju svētku laikā;
  • Klubā "Autentika" notiks "Vegānfestivāla" ieskaņu koncerts;
  • Rokgrupa "Laime Pilnīga" publisko videoklipu dziesmai "Perfect Person" no sava jaunākā albuma "Synergy and Waterlilies";
  • Apvienība “Orbīta” laidusi klajā  dzejnieka Sergeja Timofejeva bilingvālo dzejas krājumu “Replika”