Plašs darba lauks Latvijai ir inovāciju jomā – lai valsts būtu konkurētspējīga, uzmanība jāpievērš privātā sektora, īpaši mazo un vidējo uzņēmumu spējai un vēlmei investēt pētniecībā un attīstībā. Tam gan Latvijas uzņēmumiem būs nepieciešami ievērojami līdzekļi, norādīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, kurš ar referātu par Latvijas attīstību uzstājās Latvijas Universitātes 76. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanas plenārsēdē.

Tradicionāli LU zinātniskā konference veltīta Latvijas valsts “de iure”  atzīšanas gadadienai. Latvijas Universitātes rektors profesors Indriķis Muižnieks lepojas, ka šis gads konferencei nesis pozitīvas pārmaiņas – tās statuss tiek mainīts no nacionāla uz starptautiska līmeņa konferenci. Tajā piedalīsies 2500 dalībnieku un ikvienam būs iespēja noklausīties ap 1600 referātu vairāk nekā 100 sekcijās.

Citas ziņas dienas apskatā:

Zinātne, izglītība

  • Latvijas Universitāte rīko forumu cikla “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” otro forumu “Latvijas attīstības ārējie faktori”;
  • Lai nezaudētu retu biotopu, Slīteres Nacionālajā parkā no niedru un krūmu apauguma attīrīts Pēterezera vigā esošais kaļķainais zāļu purvs;
  • Pētnieku komanda no Kolorado Universitātes Bolderā izveidojuši jaunu veida dzīstošu un pilnībā ekoloģisku elektronisko ādu.

Kultūra:

  • Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāms uz patiesiem notikumiem balstītais iestudējums "Aizvakar vienmēr";
  • Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā muzicēs akustiskā roka duets “Čipsis un Dullais”;
  • K/t "Splendid Palace" būs kriminālkomēdijas "Kriminālās ekselences fonds" seanss un tikšanās ar radošo grupu;
  • Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi izsludina pieteikšanos jauno mūzkas grupu konkursam “Hadrons ’18”.