Vai nu pateicoties tam, ka viens no Radio NABA pēdējā laika notikumiem ir jaunā akadēmiskajai mūzikai veltītā raidījuma "Otrais sniegs" parādīšanās, vai arī tāpēc, ka mūsdienu akadēmiskā mūzika kļūst ar vien demokrātiskāka, humānāka, starpdisciplinārāka un eksperimentālāka, jau otro nedēļu pēc kārtas raidījumā “KŪL: Kultūras ūnijas laiks” akcentējot aktuālos notikumus kultūrā, pievērsīsimies sarunām par akadēmiskās mūzikas laikmetīgo skatuvi – šoreiz  ieskatoties mūsdienu mūzikas festivāla “deciBels” notikumos, kas jau ceturto gadu norisinās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Šīgada festivālu simbolizēs un konceptuāli caurvīs Higsa bozons – matērijas smalkākās daļiņas, kas sasaucas ar vēlmi “deciBelā” parādīt aktuālo, nesen atklāto un iedziļināties skaņas smalkajā matērijā. Raidījumā gaidāma saruna ar festivāla pārstāvi, komponistu, JVLMA profesoru Rolandu Kronlaku.

Raidījuma otrā saruna pievērsīsies vizuālajiem un audiovizuālajiem mākslas medijiem, bet galvenokārt sarunām par sapņu dokumentēšanu un jaunās mākslinieces Zanes Zelmenes izstādi “Simulacrum”.  Izstādē izmantojot virtuālās realitātes un paplašinātās realitātes tehnoloģijas tiek konstruēta sapņu pasaule, kuru varam piedzīvot, apskatīt no dažādiem leņķiem uzvelkot īpašas brilles. Par robežām, kas šķir sapni no realitātes, par jaunajām tehnoloģijām mākslā, eksperimentiem, mediju mākslu sarunāsimies ar jauno mākslinieci Zani Zemani. Zanes Zelmenes izstādi ar sapņu vizualizācijām RIX-C galerijā Lenču ielā 2 varēs apskatīt līdz aprīļa vidum.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.