Ar vadmotīvu “Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi” 25. aprīlī sāksies jau piektais Rīgas Pasaules filmu festivāls. Šī festivāla ietvaros režisori būs pievērsušies dokumentālās komēdijas žanram un joko ar audiovizuāliem paņēmieniem. Tāpat programmā iekļauti darbi, kuros izcelts, kā humoristiskas un asprātīgas stratēģijas savā ikdienas dzīvē izmanto filmās attēlotie varoņi. Piecu dienu programmā dokumentālas filmas - radoši audiovizuāli pētījumi, lekcijas un diskusijas, kā arī tikšanās ar filmu veidotājiem.

Trešdien raidījumā būs dzirdama saruna ar festivāla veidotājiem, kuratoriem Tallinn University asociēto profesoru, vizuālo antropologu, filmu programmas kuratoru Karlo A. Kubero (Carlo A. Cubero) un Kino Bize pārstāvi, festivāla menedžeri Ievu Langi.

Raidījuma otrajā daļā akcijas "pastaiga ar mākslinieku" audiodokumentācija "Dejas dienas" ietvaros.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.