Uzsākot 14. darbības sezonu, Etīžu teātris NERTEN režisoru un aktieru Svena Kuzmina un Toma Treiberga izpildījumā uzdos un centīsies atbildēt uz mūžam populāro jautājumu: „Kā bija patiesībā?”. Radio NABA ēterā varēs dzirdēt sarunu ar Svenu Kuzminu un Tomu Treibergu.

Pasaule ir sarežģīta un daudzveidīga. Tajā nepārtraukti kaut kas notiek, bet mēs, gluži kā Platona alā, pagūstam saskatīt tikai ņirbošas ēnu spēles uz sienām. Taču reizēm cilvēkam izdodas pietuvoties ne tikai notikuma atblāzmai, bet arī pašam notikumam. Un tad izrādās, ka pat visvienkāršākās un ierastākās darbības ir daudz neizprotamākas un absurdākas, nekā varētu domāt. 

Jauniestudētajās miniatūrās draugu, komiķu un literātu duets turpinās aizsākto tradīciju – atsakoties no scenogrāfijas un rekvizītiem, vērst visu uzmanību uz darbību, izrādes gaitā padarot skatītāja pieredzi unikālu un neatkārtojamu.

Raidījuma turpinājumā klausies sarunu par latviešu kriminālās komēdijas "Kriminālās ekselences fonds" ceļu līdz skatītājiem.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.