No 2. līdz 10.septembrim norisināsies Nacionālā Kino Centra rīkotais 21. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Skatītājiem Rīgā un Latvijas reģionu pilsētās tiks izrādītas starptautiskos festivālos atzinību guvušas filmas, kas apkopotas programmā “Pārliecības garša“. Foruma ietvaros notiks arī filmu rosinātas diskusijas par aktualitātēm Latvijā un sarunas ar filmu veidotājiem. Ar stāstiem par gaidāmo filmu formuā viesosies festivāla organizatori.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir ilggadējs starptautisks kino pasākums profesionāļiem un skatītājiem. Foruma filmu programmā šogad atlasītas astoņas dokumentālās filmas, kas tiks izrādītas plašai auditorijai Rīgā un atsevišķos seansos arī Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jēkabpilī un Valmierā.

Rīgā foruma seansi tiks demonstrēti kinoteātrī K-Suns ar papildseansiem Kino Bize, notiks arī brīvdabas atklāšanas seanss Kalnciema kvartālā 2. septembrī. Seansi reģionos notiks sadarbībā ar Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī, kinoteātri Gaisma Valmierā, Vidzemes koncertzāli Cēsīs, Jēkabpils Tautas namu un Latgales Vēstniecību Gors Rēzeknē.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu vada: Anete Enikova.