Šī gada 20. oktobrī Jaunā Rīgas teātra jaunajās telpās, Mazajā zālē savu pirmizrādi piedzīvoja filozofa, režisora Ulda Tīrona vēsturiskā fantāzija, izrāde, kas veidota balstoties uz vēsturiskiem dokumentiem par Ļeņina slimību un viņa dzīves pēdējiem mirkļiem latviešu strēlnieku apsardzībā. Izrādes dramaturģiskā materiāla pamatā ir Ļeņina sanitāru 1923. gadā rakstītās piezīmes un dienasgrāmatas. Šie vēstures fragmenti režisora fantāzijas ietekmē ievelk skatītājus absurdā laikā un telpā, kur kopā ar Ļeņinu iespējams piedzīvot un pārdzīvot Ļeņina nāves klātesamības tuvošanos. Izrādē piedalās: Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Inga Tropa, Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Toms Veličko, Ivars Krasts un Emīls Krūmiņš.

Šajā Radio NABA raidījumā saruna ar izrādes “Pēdējā Ļeņina eglīte” režisoru, filozofu Uldi Tīronu par filozofijas attiecībām ar teātri, vēstures dekonstruēšanu, nāves svinēšanu, īsto dzīvi teātrī, fantāzijas spēlēšanos ar absurditāti un Ļeņiniem mūsu galvās.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.