Raidījuma sarunu temats “sadzirdēšana” – klausīšanās, izteikšanās, iedvesmošana, idejas. Fokusā konference “TEDxRiga”, kuras vadmotīvs šogad ir “Klausies!”. Sarunā piedalīsies surdotulce Elza Volonte un konferences organizatoru komandas pārstāvis Dāvis Plotnieks.

16. jūnijā notiks jau sestā TEDxRiga konference, kurā visas dienas garumā kinoteātrī Splendid Palace savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti pašmāju un ārzemju runātāji. Šogad konferences tēma būs „Listen!” jeb „Klausies!”, un pasākumā uzstāsies surdotulce Elza Volonte, politikas komentētājs Mārtiņš Hiršs, veterinārārste un pētniece Ilze Matīse-VanHoutana, kā arī citi ievērojami pašmāju un ārzemju runātāji.

TED kustības nacionālā mēroga konference TEDxRiga ik gadu pulcē dažādu jomu profesionāļus no Latvijas un ārzemēm – zinātniekus, uzņēmējus, radošo industriju pārstāvjus un citus – izcilības, kuri dalās ar personīgiem un iedvesmojošiem stāstiem.

Par TEDxRiga 2017 vadmotīvu izvēlēts „Listen!” jeb „Klausies!”, kas ikvienu mudina klausīties, lai justu, domātu un radītu. Cilvēka mute ir veidota tā, ka to var aizvērt, bet ausis turpretī ne. Vai nav dīvaini, ka cilvēks iemācījies darīt pretējo – pievērt ausis un atvērt muti? Šodien ignorēt visu, ko nevēlamies dzirdēt, ir vienkāršāk nekā jebkad agrāk. Taču atvērt ausis nozīmē dzirdēt, just, domāt un radīt ko jaunu, uz ko aicina šī gada konferences organizatori.

Elza Volonte runā ar rokām un dara to kaislīgi. Viņa piedzima starp divām pasaulēm - vienu, kas dzird ar ausīm, un otru, kas dzird ar rokām. Viņa pārstāv parādību, ko sauc par CODA - nedzirdīgu vecāku dzirdīgs bērns - un tic, ka viņas uzdevums ir pārvarēt plaisas starp divām šķietami atšķirīgām kopienām ar dažādām vajadzībām un parādīt, cik daudz kopīga tām patiesībā ir. Viņas pirmie soļi surdotulkošanā tika sperti ģimenē, bet vēlāk, strādājot Nedzirdīgo savienībā. Tagad viņa strādā Latvijas Televīzijā un tulko animācijas filmas nedzirdīgiem bērniem.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.