Koncertzāle "Cēsis" aizsāk jaunu koncertu sēriju "Ambiente skatuve", kuru raksturos neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus radīs arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas tuvinās izpildītājmāksliniekus un klausītājus. Šajā raidījumā ielūkosimies Cēsu pilsētas kultūras notikumu programmā, sarunā ar koncertzāles "Cēsis" programmu direktori Inesi Zagorsku un ielūkosimies Zinātnieku nakts notikumu programmā.

Pirmais koncerts notiks jau 8. oktobrī, kurā uzstāsies šobrīd viena no Eiropā pieprasītākajām igauņu laikmetīgās mūzikas māksliniecēm – Mārja Nut (Maarja Nuut).  Savā mūzikā viņa apvieno tradicionālās melodijas, dziesmas un stāstus kombinācijā ar elektroniku, kārtu kārtās veidojot sarežģītu un mītisku skaņas telpu. Tajā minimālisms un eksperimentālā mūzika sastopas ar pirmskara Eiropas ciemu mūziku. Viņas koncerti ir maģiskas pasaku noskaņas pilni. Šī būs Maarjas pirmā viesošanās Latvijā. Raidījumā sarunāsimies ar koncertzāles "Cēsis" programmu direktori Inesi Zagorsku un klausīsimies igauņu mākslinieces muzikālās kompozīcijas.

Savukārt raidījuma otrajā daļā ielūkosimies Zinātnieku nakts notikumu programmā Rīgā un Cēsīs. Jau šo piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī - notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Šīgada tēma ir inovācijas. Savas durvis apmeklētājiem vērs augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes, kopumā piedāvājot apmeklēt vairāk nekā 50 norises vietas.

Apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijās uz laboratorijām, piedalīties eksperimentos un pētnieciskajās darbnīcās, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem, kā arī iepazīt dažādas inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, robotus un dronus Transporta un sakaru institūtā un 3D pildspalvas Rīgas Tehniskajā universitātē. Interesenti varēs  izmēģināt hidraulisko sistēmu spēku Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā, savukārt Rīgas Stradiņa universitātē būs iespēja iemēģināt roku uz 3D zobārstniecības iekārtām.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga pasākumus, kas veltīts populārzinātnei un saistošai zināšanu ieguvei. Tā notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, un tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis un vairāk nekā 300 pilsētas. Latvijā Zinātnieku nakts notiks divpadsmito reizi, un to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Ar pilnu Zinātnieku nakts pasākumu programmu var iepazīties www.zinatniekunakts.lv.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu vada: Anete Enikova,