Dirty Deal Teatro aizvien piedāvā jaunu teātra skatīšanās pieredzi, šoreiz aicinot uz balsu klausīšanās seansu, izrādi "Raudives radio". Raidījumā būs dzirdama saruna ar izrādes radošās komandas pārstāvjiem filozofu Aināru Kamoliņu un mākslinieku Kasparu Groševu, kuri arī radio kā mediju izzina vadot Radio NABA ēterā radio raidījumus. Bet par balsīm, kuras var dzirdēt un balsu klausīšanās pieredzi, par to vairāk sarunās šīs trešdienas vakarā.

16. martā plkst. 19.00 Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos režisores Daigas Kažociņas, filozofa Aināra Kamoliņa un mākslinieku Ginta Gabrāna un Kaspara Groševa radošajā sadarbībā tapušā balsu klausīšanās seanss “Raudives radio”. Izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Nāves nav, ir tikai transformācija. Taču, vai mēs tiešām zinām, kas īstenībā notiek viņpusē? Konstantīns Raudive, apbruņojies ar radio un mikrofonu, nodarbojas ar viņpasaules pētījumiem. Magnētiskajā lentē ierakstītajām balsīm ir jāpārliecina arī vislielākie skeptiķi. Likmes ir augstas: ja eksperimenti būs veiksmīgi, tad parapsiholoģija būs kļuvusi par pilntiesīgu zinātni. Taču viņpasaules iekārtojums pamazām sāk šķist sarežģītāks nekā bija gaidīts.

Filozofs un parapsihologs Konstantīns Raudive (1909 – 1974) ir viens no pasaulē zināmākajiem latviešiem. Pasaules ievērību viņš guva ar savu unikālo pieeju pēcnāves dzīves pētīšanai, veicot mirušo balsu ierakstīšanu. Šai nodarbei viņš pievērsa arī savu sievu – rakstnieci un domātāju Zentu Mauriņu. Uztvert viņa pētījumus un ierakstus nopietni, vai drīzāk kā vēsturisku kuriozu, ir katra paša brīva izvēle un atbildība.

Izrāde „Raudives radio” izjautās šaubas, kas apvij šos ierakstus: vai parapsiholoģija var kļūt par zinātni, vai balsis nav tikai māņi Raudives galvā? Vai un kādā veidā balsis vispār var ar mums sazināties? Un cik lielā mērā Raudives darbs ir svarīgs pasaulei?

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.