Pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās mūs sveicina kareivji, kas izskatās gluži kā izkāpuši no fantastikas filmām, datorspēlēm vai dziļākajiem meža biezokņiem un aicina sev pievienoties Baltijas "maģiskajai armijai"? Kas viņi ir? Mākslas akcija, vai jauna reklāmas kampaņa? Par lomu spēlēm, foto-akciju "Es vēlos tevi!" sarunāsimies raidījumā ar fotogrāfu Reini Hofmani un Rīgas Fotogrāfijas biannāles kuratori Šeldu Puķīti.

Latviešu fotogrāfa Reiņa Hofmaņa un igauņu mākslinieka, dizainera un kritiķa Margusa Tamma sadarbības projekts “Es vēlos tevi!” ir tapis, sekojot komercreklāmas un aģitplakātu veidošanas tradīcijām, un aicina ikvienu pievienoties Baltijas “maģiskajai armijai”, kurā iztēlotais un reālais saplūst vienā neuzvaramā mašinērijā. Vairāku Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu reklāmas stendos izliktajos projekta plakātos par pamatu izmantoti Hofmaņa “LARP” fotosērijas darbi, kuros fiksēti Baltijas valstu brīvdabas lomu spēļu dalībnieku portreti un Tamma īpaši projektam veidotie Baltijas valstu bruņoto spēku rekrutēšanas uzsaukumi. Savā dabiskajā vidē lomu spēles spēļu meistara (gamemaster) vadībā tiek izspēlētas, dalībniekiem iejūtoties kāda populāra filmas, literatūras vai izdomāta varoņa tēlā, nereti lomu spēli pārvēršot par dramatisku uzvedumu, izglītojošu rēbusu, māksliniecisku izpausmes formu vai politisku aktu. Ieceļot “LARP” varoņus reklāmas stendos, projekta veidotāji, līdzīgi spēļu meistariem, maina spēles noteikumus jeb drīzāk atver tos neskaitāmu variāciju iespējamībai.

Krīzes situācijās sabiedrībai ir tendence meklēt varoņus, kas visbiežāk tiek mitoloģizēti un pārvērsti DC vai Marvel komiksu varoņu cienīgos supermenos. Tēli, kas aizgūti no kino, literatūras, datorspēlēm un realitātes šoviem, kļūst par avotu jaunā kareivja identitātei. Reinis Hofmanis šajā projektā piedāvā mitoloģizēto kareivju prototipus, savukārt Marguss Tamms tos iepako reklāmas cienīgā produktā.

Raidījumā sarunāsimies ar izstādes kuratori Šeldu Puķīt un fotogrāfu Reini Hofmani.