Radio NABA raidījuma aktuālo notikumu fokusā mākslinieces Paulas Vītolas veiktie radošie pētījumi par cilvēka, gaismas un tehnoloģiju sintēzi izstādē “Gaismas darbi”, 7. decembrī, tiks atklāta mākslinieces Paulas Vītolas izstāde "Gaismas darbi" RIXC galerijā. Izstāde aicina aizdomāties par mūsdienu cilvēka mijiedarbību ar tehnoloģijām. Mūsdienās, kad tehnoloģijas ir mums visapkārt, mēs pie tām esam pieraduši un bieži vien uztveram tās kā pašsaprotamas un vienmēr klātesošas, taču to darbības principi ir paslēpti melnās kastēs un mēs tos iepazīstam caur dažādām metaforām un jau gataviem interfeisiem. “Gaismas Darbi” ir mākslinieces pētījumi šajā tehnoloģiju pasaulē, cenšoties tās uzlauzt, izprast un atmaskot. Gaisma darbos izmantota kā fizikāla parādība, kā informācijas nesējs un kā galvenais motīvs, aicinot cilvēkus aizdomāties par to, kas īsti atrodas aiz zilajiem ekrāniem un iekšā melnajās kastēs. 

Māksliniece Paula Vītola ir absolvējusi jauno mediju mākslas studiju programmu Liepājas Universitātē, kur šobrīd strādā par pasniedzēju un turpina studijas doktorantūrā - abi izstādē apskatāmie darbi ir daļa no mākslinieces promocijas darba, kurā tiek pētītas cilvēku attiecības ar komunikāciju tehnoloģijām dažādos laika posmos. Māksliniece galvenokārt darbojas mediju mākslas, mediju arheoloģijas un mākslas kā pētniecības laukā un savā praktiskajā darbībā eksperimentē ar dažādām tehnoloģijām, dabas parādībām, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus un veidus kā tām darboties un kā uz tām skatīties.

Savukārt raidījuma otrajā daļā sarunas par jauno iestudējumu – poētiski instalatīvā izrādi “Ziņojums no iekšienes”, kas teātra valodā pēta cilvēka vēlmi distancēties, veidot savu sistēmu un procesus, kad cilvēks kļūst par kāda cita sistēmas daļu. Raidījumā būs dzirdamas sarunas ar mediju mākslinieci Paulu Vītolu un latviešu teātra mākslinieci no Vācijas - Arnitu Jaunsubrēnu.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.