Līdz 9. februārim Rīgā, mākslas telpā “Micēlijs” ir apskatāma mākslinieces Sabīnes Moores izstāde “Zīmētā skaņa”, kurā ir aplūkojami performanču laikā radīti mākslas darbi, kuru estētiskās kvalitātes noteica spēja vadīt elektrību. Radio NABA ēterā saruna ar mākslinieci Sabīni Moori.

Izstāde vieno lielformāta zīmējumus, kuros  ir redzamas to radīšanas procesa "pēdas", būrtiskā nozīmē, grafīta smērējumi, kustību švīkājumi un apavu zoļu nospiedumi no zīmējumu reālā tapšanas procesa. Izmantojot pārspīlēta izmēra zīmuļus, māksliniece uzstāšanās laikā "zīmēja" uz lielām papīra loksnēm, kas tika iepriekš papildinātas ar strāvu vadošiem laukumiem. Izmantojot grafīta strāvas vadīšanas spēju, zīmējums tiek savienots ar elektroniskām ierīcēm un spēlēts kā elektronisks mūzikas instruments. Paplidus pielietojot vebcameru, zīmējumu kontrastainā virsma tika pielīdzināta oscilatoram un pārtulkota skaņā.

Performance, kurā māksliniece demonstrēs tehniku, kurā tapuši izstādītie "skaņas" zīmējumi gaidāma 2. februārī plkst. 20:00.

Šādas performances Sabīne Moore ir veikusi Latvijā, periodā no 2016.-2017. gadam, pirmo reizi šo ideju prezentējot Grafikas festivālā "Printmaking In" Rīgas mākslas telpā. Pārējie Micēlijā izstādītie zīmējumi ir tapuši performancēs Ogrē, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā.

Sabīne Moore (1990) ir multidisciplināra māksliniece, kas darbojas mūzikā (ar segvārdu „Waterflower”), glezniecībā, ilustrācijā un komiksu mākslā, savos darbos izmantojot arī video, animāciju un instalācijas. Sabīne ir absolvējusi JRRMV, LMA VKN un ieguvusi Mg.

Raidījuma otrajā daļā klausies sarunu par īslandiešu mākslinieku Högni Egilsson viesošanos uz Cēsu koncertzāles skatuves, šajā nedēļas nogalē.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova.