Vai esat aizdomājušies, kāds ir pārtikas ceļš līdz jūsu galdam? Kur jūs pērkat pārtiku - lielveikalā, mazajā piemājas bodītē, tirgū, Tiešās pirkšanas pulciņā? Cik nejauši vai - tieši otrādi - apzināti - ir jūsu iepirkšanās paradumi? Vai sarunās ar draugiem mēdzat diskutēt par tādām tēmām kā pārtikas sagāžu ķēžu caurredzamība un ilgtspēja? Vai esat prātojuši par dažādām alternatīvām pārtikas ieguves iniciatīvām, kas patlaban aktuālas Eiropā un citur pasaulē?
Ja nē, šajā raidījumā uzzināsiet daudz jauna. Ja jā, iespējams, iegūsiet jaunus domubiedrus. Šoreiz radio Naba raidījumā Nezāle ciemos divi viesi. Pirmais ir Miķelis Grīviņš - dr.soc., pētnieks Baltic Studies Centre, Latvijas Sociologu asociācijas valdes loceklis, Eiropas lauku pētnieku pētījumu un mācību grupas Pārtikas sagāde Centrāl un Austrum Eiropā vadītājs. Pēdējos gados piedalījies virknē salīdzinošu Eiropas līmeņa pētījumu par pārtikas sagādes ķēžu ilgtspēju, pārtikas un uztura drošību, alternatīvām pārtikas iniciatīvām, kas ir bijuši par pamatu Eiropas lauku un vienotās lauksaimniecības politikas izstrādē. 
Savukārt otra viešņa ir Astra Spalvēna - dr.art.,pasniedzēja RISEBA. Aizstāvējusi promocijas darbu “Ēdiena adaptāciju zīmju sistēmās kultūrkontekstuālā analīze”, kas ir pirmais aizstāvētais promocijas darbs par ēdiena kultūru un vēsturi Latvijā. Līdzdarbojas projektos „Padomju Latvijas virtuve”, „Latviešu valodā sarakstīto pavārgrāmatu vēsture”.

Jautājumus uzdos Sanita Rībena un Ieva Muižniece.