Šodien, 8. martā, LR6 Radio NABA ēterā 95.8 FM tiešraidē būs dzirdama saruna ar skandināvu grupas “Liima” dalībniekiem. Saruna norisināsies pirms šovakar gaidāmā koncerta Rīgā, kurā tiks prezentēts grupas jaunākais studijas albums “1982”. Intervijas sākums īsi pēc plkst. 14.00.

Grupas “Liima” sastāvā darbojas kādreizējās dāņu grupas “Efterklang” dalībnieki sadarbībā ar somu perkusionistu Tatu Renki (Tatu Rönkkö). “Efterklang”, uz kuras pamata izveidojusies “Liima”, ir 2000. gadā dibināta indīroka grupa no Dānijas. Tās daiļrade ir ieņēmusi dažādas formas, ieskaitot elektroniku, eksperimentālo popmūziku, laikmetīgo kompozīciju un skaņu celiņus filmām. “Efterklang” mūziku izdod prestižā britu izdevniecība “4AD”, un ansambļa ceturtais albums “Piramida” ne tikai sasniedza komerciālus panākumus (astotais pārdotākais 2012. gada albums Dānijā, kā arī iekļūšana vienā no “Billboard” pārdotāko ierakstu topiem), bet arī izpelnījās kritiķu atzinību.

Lai gan Efterklang sastāvā darbojās trīs mūziķi – Kaspers Klauzens (Casper Clausen), Madss Kristians Brauers (Mads Christian Brauer) un Rasmuss Stolbergs (Rasmus Stolberg) – , koncertos šo trijotni vienmēr papildinājuši viesmūziķi, un pēdējos gados kā viesis grupai bieži pievienojās somu perkusionists Tatu Renke. Viņa muzikālais ieguldījums pakāpeniski ietekmēja grupas skanējumu, kā rezultātā arī tapa projekts “Liima”. Kaut arī “Efterklang” asociācija ir spēcīga, “Liima” visai ātri ir ieguvusi patstāvīgu dzīvi, kopš 2016. gada izdodot divus albumus.

Kaut arī albums “1982” nemēģina imitēt 80. gadu skaņu, tas ir albums, kura fonā ir tā laika ietekmes un apstākļi. 1982. gadā “Time Magazine” pirmo reizi savā vēsturē par “gada personību” neizvēlējās cilvēku, bet gan personālo datoru. Tāpat tas ir gads, kad piedzima grupas dalībnieks Kaspers Klauzens (pārējie trīs ir dzimuši neilgi pirms vai pēc tam). “Liima” jaunajā albumā iztirzā identitāti un cilvēka vietu šajā laikmetā, sliecoties gan uz eksistenciālu izziņu ar skatu nākotnē, gan arī uz nostalģiju un apceri.

Grupas “Liima” uzstāšanos Rīgā rīko nepieradinātās mūzikas biedrība „Skaņu mežs” sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā.

Koncerta norises vieta: K.K. fon Stricka villa, Aristīda Briāna iela 9. Ieeja no plkst. 19.00, koncerta sākums – plkst. 20.00.

Vairāk informācijas mājaslapā www.skanumezs.lv