20. janvārī iznāk norvēģu viking / black metal grupas jaunākais albums, radio NABA klausītājiem ir unikāla iespēja šo albumu dzirdēt pilnā garumā.

Grupa “Helheim” black metal ziedu laikos, skarbajos 90tajos, Bergenā, Norvēģijā, kad skandināvu black metal mūzikas vilnis tikai sākās. Jau pirmsākumos grupas skanējums bija mazliet atšķirīgāks no ierastā, tajā dominēja black metal mūzikai neraksturīgie teksti, muzikālā pieeja, kas pēdējos ierakstos dominē vēl vairāk. Specifiska, nestandarta, mazliet avangardiska pieeja mūzikai, to veiksmīgi sakausējot ar viking / black metal.

Pirmie iespaidi allaž no grupas mazliet atgrūž tieši īpatnējā, bet reizē interesantā skanējuma dēļ. Šī grupa nav paredzēta paviršam klausītājam. Ne velti savā žanrā arī dzimtajā pilsētā šī gupa ir lielā cieņā. Ne tikai vecuma vai ilgdzīvošanas ziņā. Grupas līderis V’Gandr ir talantīgs mūziķis un tekstu autors, kas vērīgam metālmūzikas klausītājam vai pazinējam noteikti nebūs svešs, gan kā viesmūziķis, gan tekstu autors daudzām citām grupām.

Dažus gadus atpakaļ grupa viesojusies arī Rīgā, tiesa, ne koncertējot, bet kopā ar mūziķiem no grupām “Taake” un “Hades”, svinot V’Gandr vecpuišu ballīti. Par Rīgu viņi visi ir sajūsmā, gan pilsētas, gan lētā alus dēļ.

"landawarijaR" ir jaunākais, pēc skaita devītais norvēģu viking black metal grupas albums. Radio NABA klausītājiem ir unikāla iespēja to dzirdēt pilnā garumā.

Jaunākais grupas albums pietuvinās grupas agrīnajam skanējumam, kas šo grupu arī padarījis par savā ziņā unikālu, spējot sakombinēt viking un black metal, bet nestandarta skanējumā - dziesmās galvenokārt dominē mitoloģijas, dabas un rūnu mistikas apcerējumi.

Albumā dzirdami arī timpāni un pūšamie ragi, kas albuma kopējo noskaņu padara vēl vairāk interesantu, neierastu un noskaņām pilnīgāku.

Ar to vēl nav gana, jo albumā dalību ņēmuši viesmākslinieki - William Hut, Morten Egeland (“NARROWHEAD”), Pehr Skjoldhammer (“ALFAHANNE”),  Bjornar E Nilsen (“VULTURE INDUSTRIES”, “BLACK HOLE GENERATOR”) and Ottorpedo.

Dziesmas:

Ymr
Baklengs mot intet
Rista blodørn
landawarijaR
Ouroboros
Synir af heidindomr
Enda-dagr