Grupas “Bērnības Milicija” vizītkarte ir Jura Simanoviča vokāls un teksti, kuros klausītājs sadzird sev tik pazīstamās grūto, drebelīgo rītu, elpas trūkuma vai depresijas pazīmes un tāpēc tie viņam kļūst tuvi, līdzīgi kā pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem puse pasaules iemīlēja “The Cure” solista Roberta Smita grūtsirdīgo vokālu, kas itin labi iederējās arī diezgan jautrās dziesmās.

Sākotnējais iecerētais grupas nosaukums esot bijis “Hatčinsona zobi”, bet basģitāriste Aiga to neesot akceptējusi, jo kā gan viņa sešpadsmit gadu vecumā varētu mammai pateikt, ka spēlē grupā, kuras nosaukums ir kaut kāda sifilītiķa zobi.

Albumā “Mūzika dejām” ir arī dziesma “Viņš vienmēr skrien” - vēl krietni pirms Laura Reinika lielā skriešanas hita.

Kāds radioklausītājs savos komentāros “Bērnības Miliciju” dēvē par hipsteru kustības perēkli, jo tieši pēc viņu debijas albuma esot sākusies visa šī sērga, kas tagad pārņēmusi visu jaunatni.

Grupa bijusi avangardā arī ar savu smēķēšanas genocīda pareģošanu – viņu dziesmas “Cigarete” vārdi “Noliec cigareti, noliec vēzi” ļoti sasaucas ar tagadējo cigarešu paciņu dizainu, kur galvenais elements ir attēli ar dažādām smēķēšanas izraisītām šausminošām anomālijām. Ja Ozijs Osborns un “Black Sabbath” vēlējās radīt mūziku, iedvesmojoties no šausmu filmām, tātad tas tomēr bija teātris, tad “Bērnības Milicijas” iedvesmas avots nepārprotami ir reālā dzīve – tāda, kāda tā ir vai kāda tā varētu būt Jura Simanoviča fantāzijās, ja viņš vienmēr ļautos savām sajūtām un vēlmēm, ko citi slēpj, bet viņš ļauj tām vaļu vismaz savās dziesmās, tādējādi pats par tām paironizējot un ļaujot par tām ar melniem zobiem pasmieties arī citiem.

“Zibens Pa Dibenu” simtniekā jau iekļauts Jura pēdējais soloalbums “Kā samierināties ar savu nenozīmību”, bet “Mūzika Dejām” ir viņa grupas “Bērnības Milicija” debijas albums, kas ir viens no pēdējiem, kas ierakstīts Alises ielas ūdenstornī izvietotajā studijā “Tornis”, bet dziesma “Es vienmēr esmu gribējis dejot” ierakstīta radio NABA raidījumā “Bitīt matos”.

Albums izcēlās arī ar unikālu noformējumu, diska iepakojumam kā pamatu izmantojot ar Luija Aragona grāmatas “Komunisti” lapām aplīmētas flīzes, kas nākušas no māsas un brāļa Helēnas (grupas “Skumju Akmeņi”, “Levīti”) un Normunda Kozlovu vannas istabas.

Grupas kādreizējā akordeoniste, pianiste un otrā balss Indra Lazdiņa tagad dzīvo ārzemēs, tāpēc radio NABA studijā viesojas trīs no četriem “Bērnības Milicijas” pirmā albuma sastāva dalībniekiem - Juris Simanovičs, Aiga Upiniece un Liene Hapanioneka.