Zem šīs Māra Čaklā dzejoļu grāmatiņas vāciņa slēpjas viens no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu mūzikas albumiem, kas kopš tā ieraksta 1967.gadā klejojis apkārt dažādos formātos – magnetofona lentās un kasetēs, matricēs un pēdējās desmitgadēs arī internetā, bet oficiāli netika izdots līdz 2014.gadam, kaut tas, protams, jau sen bija pelnījis atsevišķu izdevumu platē, diskā un kasetē. Tās ir Imanta Kalniņa dziesmas ar Māra Čaklā dzeju, kas tika uzrakstītas Rolanda Kalniņa filmai “Elpojiet Dziļi” jeb “Četri balti krekli”, kas ilgus gadus bija aizliegta un līdz ar to arī dziesmas ieguva tādu kā “nelegālu” statusu. Daļa no šīm dziesmām publicētas tikai grupas "Menuets" izpildījumā, viņi tās līdz mūsdienām spēlē koncertos, bet Māra Čaklā dzejas rindas no tām folklorizējušās un pat kļuvušas par vienas otras izklaides vietas nosaukumu - jau daudzus gadus darbojas latviešu mūzikas klubs "Četri balti krekli", iepretī Latgalītes tirgum Maskačkā nācies nobaudīt simts gramus degvīna ar soļanku krodziņā "Nāc uz manām trepēm..."

Tikai nesen izdevniecība "Upe TT" izlaida Māra Čaklā grāmatiņu "Stikla Saksofonists" ar diviem diskiem, no kuriem vienā dzejnieks pats lasa savus dzejoļus, bet otrā skan Kalniņa oriģinālmūzika no filmas, kas ir ne vien pirmais latviešu pilnmetrāžas filmas skaņu celiņš, bet faktiski arī pirmais mūzikas albums, jo Raimonda Paula pirmā lielā sarkanmelnbaltā plate iznāca tikai 1969.gadā. Filmā grupu, kas šīs dziesmas spēlē, sauc "Optimisti", bet patiesībā tas bija tolaik padomju armijā iesaukto mūziķu kolektīvs "Zvaigznīte" Ulda Stabulnieka vadībā. Trompeti spēlēja Gunārs Rozenbergs. Dziesmu "Dzeguzes balss" dziedāja Juris Strenga, bet filmā “dzied” tās galvenā varoņa – latviešu agrīnā roka dumpinieka Cēzara – atveidotājs Uldis Pūcītis.

Studijā viesojas soloģitārists Jūnijs Vilsons, basists Valdis Eglītis un aktrise Līga Liepiņa, kura kopā ar Paulu Butkeviču dziedāja dziesmu "Viņi dejoja vienu vasaru".

Šis ir visilgāk tapušais raidījums "Zibens Pa Dibenu". Orgkomitejas pārstāvji pagājušā gada vidū devās uz Liepāju apciemot Imantu Kalniņu, un arī fragmenti no intervijas ar viņu par šo filmas mūziku skan raidījumā. Bijām jau ceļā pie Paula Butkēviča, kurš dzied lielāko daļu dziesmu šajā ierakstā, kad saņēmām ziņu, ka veselības pasliktināšanās dēļ viņš mūs tomēr nevar pieņemt, kaut telefonsarunā, kas ilga minūtes četrdesmit, viņš bija gatavs stāstīt daudz un bez gala. Cerams, citreiz.

Informācija par albumu.