2016.gadā L΄Oréal Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālas komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu ieguva trīs talantīgas zinātnieces - inženierzinātņu doktore materiālzinātnēs Kristīne Šalma-Ancāne, inženierzinātņu maģistre ķīmijas tehnoloģijā Jevgeņija Lugiņina un dabaszinātņu maģistre bioloģijā Ilze Dimanta.

Rīgas Tehniskās Universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne meklē risinājumu globālai saslimšanai – osteoporozei. Tā ir hroniska kaulu slimība, kura skar vismaz 200 miljonus cilvēku visā pasaulē. Zinātnieces pētījums ir vērsts uz tādu kaulu implantmateriālu izstrādi, kas veicinātu osteoporotisku kaulu lūzumu dzīšanu un reģenerācijas procesu, vienlaicīgi nodrošinot terapeitisku vai ārstniecisku efektu uz osteoporozes skartajiem kaulaudiem. 

Rīgas Tehniskās Universitātes Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniecei Jevgeņija Lugiņina L’Oréal Latvijas stipendija “Sievietēm zinātnē” tika piešķirta pētījumam „Organisko savienojumu reakcijas šķidrā sēra oksīdā”. Zinātniskā pētījuma mērķis ir izstrādāt jaunas dažādu organisko savienojumu sintēzes metodes, kurās par šķīdinātāju izmanto šķidru sēra dioksīdu.