• Pirmdiena, 2019. gada 26. augusts
  • Vārda diena: Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
  • Rīgā +22.3°C, DR vējš 0.9m/s, 769mm Hg, 64%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

Tiešraidē Saeimas plenarsēžu translācijas var klausīties internetā, laikā, kad notiek Saeimas sēdes.

Windows Media formātā mms://lrsaeimaw.latvijasradio.lv/ppsaeima

MP3 formātā http://lrsaeimamp.latvijasradio.lv:8022/listen.pls

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Notiks LU jauno studiju programmu atvēršanas svētki

Latvijas Universitātes jauno tehnoloģiju un inovāciju dienās LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā notiks LU jauno studiju programmu atvēršanas svētki kopā ar sadarbības partneriem. Turpmāk LU piedāvās vienu jaunu koledžas līmeņa studiju programmu, trīs jaunās bakalaura studiju programmā un vienu jaunu maģistra studiju programmu. Studijas šajās programmās sāksies no šī gada septembra, savukārt pieteikties studijām varēs no 2. jūlija.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Diānas Dimzas Dimmes mākslas DNS

Māksliniece Diāna Dimza Dimme apguvusi tekstilmākslu Latvijas Mākslas akadēmijā, un kaut arī tekstila faktūrām allaž ir nozīme viņas darbos, galvenokārt viņas mākslu var asociēt ar glezniecību. Mākslinieces rokrakstam raksturīgs stilizēts, simbolisks zīmējums, nozīmīga loma tiek piešķirta krāsai, faktūrai kā arī tekstam. Mākslas darbi tiek veidoti arī kā konceptuālas instalācijas iekļaujot fotogrāfiju.

Pēdējās darbu sērijās Diāna Dimza Dimme pievēršas savas ģimenes pētniecībai un darbos iekļauj dokumentālas liecības no ģimenes arhīva. Iepriekšējā personālizstāde “Mirjama no Mangaļsalas”, kas bija skatāma Žaņa Lipkes memoriālā, bija veltīta mammas sarežģītajam dzīves stāstam, jo viņas māte bija ebrejiete. Mākslinieces jaunākajā personālizstādē "Dimzu DNS", kas 2019. gada 11. maijā tika atklāta Rūjienas izstāžu zālē ir savīti mākslinieces tēva un vectēva dzīvesstāsti. Izstāde būs skatāma līdz 27. jūlijam.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Vēstures ķīlis

Holokausta muzeji 21. gadsimtā

Raidījuma viesi ir ‘’Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja’’ vecākais pētnieks Valts Apinis un biedrības ‘’Šamir’’ izpilddirektore Jūlija Tereščenko. Sarunas gaitā pievērsīsimies aktuālajai konferencei ‘’Holokausta muzeji 21. gadsimtā: izaicinājumi un iespējas’’ un ar to saistītajiem jautājumiem.

21. un 22. maijā Rīgā viesnīcā ‘’Radisson Riga Valdemara’’ norisināsies starptautiska konference ‘’Holokausta muzeji 21. gadsimtā: izaicinājumi un iespējas’’.  Konferencē viesosies muzeju pārstāvji un ebreju vēstures pētnieki no visas pasaules, lai diskutētu par to kā runāt par Holokaustu digitālajā laikmetā, izzūdot cilvēkiem, kas ir pieredzējuši šo traģēdiju. Raidījuma gaitā pārrunāsim gan konferences aktualitātes, gan muzeju lomu Latvija un pasaulē sabiedrības izglītošanā par Holokaustu, gan nākotnes izaicinājumiem un iespējām.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Ej Apskrieties

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

Epizode #134

Pie pults ir Max Lomov, kurš sāks iknedēļas stundu deep house stilā, vēlāk pārejot pie electro ritmiem. Izskanēs Mathew Johnson, Orbe, RNDT, Len Faki u.c. mākslinieku mūzika.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika