• Sestdiena, 2020. gada 5. decembris
  • Vārda diena: Sabīne, Sarma, Klaudijs
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

08:15

#DigitālāsBrokastis

Facebook Dating ienāk Latvijā un Samsung Galaxy ZFold2 5G apskats

Šonedēļ tehnoloģiju jaunumu apkopojumā podkāstā #DigitālāsBrokastis šāds top 3:

1) Facebook Dating ienāk Latvijā;
2) NASA zonde ieguvusi paraugus no asteroīda “Bennu”;
3) spēle Among Us pārspēj Fortnite pēc Google Trends datiem.

Artis un Rihards papildus tehnoloģiju ziņu top 10 sniedz detalizētu apskatu par salokāmo telefonu pasaules flagmani Samsung Galaxy ZFold2 5G. Vai tas ir produktivitātes zvērs vai arī 2000 EUR vērta spēļmantiņa?

Lasīt vairāk

09:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Pieminot Chet "JR" White no grupas "Girls"

Ja Tev likās, ka 2020.gads briesmīgāks vairs nevar būt, tad ieslēdz šīs nedēļas Mūzikas Sirds raidījumu, jo mēs Tevi pārsteigsim. Sāļš humors, bet diemžēl šonedēļ uzzinājām par diviem TOP mūziķiem, kuri ir pametuši mūs – Ibiza diskotēku svētvietas Cafe del Mar leģenda Hosē Padijo (Jose Padillo) un vienas no izcilākajām pērnās desmitgades rokgrupas Girls dalībniekiem Čets Vaits. Ar vairākiem skaņdarbiem un stāstiem pieminēsim viņus, bet, protams, neizpaliks arī citas mūzikas ziņas – Ministru prezidents Krišjānis Kariņš solījis, ka tiks “uzlabots” autoratlīdzību regulējums, Kanādā attālināti pasniegta gadskārtējā Polaris Music Prize, Islandē Sigur Ros cenšas tiesāt divreiz, bet viscaur Pasaulē ietekmīgi mūziķi vērš uzmanību uz vardarbību pret Nigērijas iedzīvotājiem.

Nedēļas albuma godā šoreiz debijas ieraksts no MS sen lolotās mākslinieces Helena Deland. Būs arī ierastais Nedēļas Singls un, iespējams, pārsteiguma zvans kādai grupai.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Top 25/10 LV jaunumi: audrú, Bad Religion, The Besnard Lakes u.c.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Titulārbīskaps no Varakļāniem

Šonedēļ ēterā izskanēs raidījums par Fono-Grāfa kārtējo Latgales ekspedīciju. Šovasar raidījuma veidotāji devās uz zīmīgām vietām starp Lubānas un Rāznas ezeriem ar mērķi iegūt ziņas, liecības un nostāstus par Latvijas otrās paaudzes domātājiem. Jau iepriekš esam stāstījuši par Latgales domātājiem (K. Raudivi, N. Loski, P. Ķiķauku u.c.), kuru radošā darbība saistās ar 20.gs. pirmo pusi. Šosezon pievērsīsimies arī periodam pēc 2. Pasaules kara, kad sāka veidoties Latvijas padomju filozofija, kuras pārstāvju vidū arī netrūka latgaliešu.   

Šīs piektdienas raidījuma galvenais varonis būs Pēteris Strods (1892-1960), pirmais latviešu katoļu priesteris ar doktora grādu filozofijā, Romas Katoļu teoloģijas fakultātes dekāns. Līdzās sekmīgajai katoļu garīdznieka karjerai, rūpējies par latgaliešu rakstu valodu un saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni. 1926. gadā Vīne Universitātē P. Strods aizstāv disertāciju “Par dzīvību un tās pirmsākumiem” (De vita eiusque prima origine), kuras galvenās atziņas izklāstījis arī rakstos un grāmatās, kas pieejams latviešu un latgaliešu valodās. P. Strods ir teju vienīgais Latvijas domātājs, kurš savos darbos aizstāvējis kreacionisma filozofisko un zinātnisko pamatojumu. Visaptverošo zināšanu teoloģijā dēļ par “Latgales Žilsonu” dēvētais profesors vadījis neskaitāmus kursus filozofijā, no kuriem pats noslēpumainākais saistās ar 1943./44. mācību gada lekcijām Aglonā.

Diemžēl P. Stroda dzimtās mājas ir zudušas no zemes virsas un Lielie Strodi mainījušies līdz nepazīšanai, tomēr netālu no Strodu kapsētas, blakus tuvējai fermai ir atrodams labi nomaskēts un stingri apsargāts piemiņas akmens Strodu dzimtai. Dieva plānā nav vietas nejaušībai, tāpēc liela mīkla ir fakts, ka Lielstrodu skolā reiz mācījies un vēlāk strādājis vēl viens domātājs uzvārdā Strods, vācu personālisma pētnieks Aloizs Strods (1924–2008). Raidījumā piedāvāsim abu Strodu neklātienes disputu par jautājumu, kas vēlāk kļuva par pašu svarīgāko pārdomu tematu Latvijas otrās paaudzes filozofiem: kas ir cilvēks?   

Raidījumā izskanēs 46. Radiomonadoloģijas paragrāfs un, iespējams, kādas faktuālas neskaidrības mēģinās kliedēt arī Morālais Kalnietis.

Lasīt vairāk

20:30

Mūzika

21:00

Bioritmi

22:00

Histērija

Shplint live vinyl mix

Kārtējais svinīgais mirklis ir klāt! Pirmkārt: Rīgas elektroniskās mūzikas vienīgā saliņa kurā saplūst un attīstās vairākas Latvijas DJ paaudzes, Vecrīgas bārs "DJsBar", svin savu 10. jubileju. Izziņosim svinīgo pasākumu programmu, kas ilgs visu nākamo nedēļu (no 26.oktobra līdz pat novembrim). Otrkārt: Šo svinīgo mirkli ieskandinās neviens cits, kā viens no Latvijas top DJ-iem no Ogres, DJ Shplint. Dzirdēsim jaunākos Shplint vinila fonotēkas papildinājumus, visticamākais, dažados techno hardcore ritmos.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika