• Trešdiena, 2020. gada 23. septembris
  • Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Tuvojas LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens

No 26. septembra līdz 3. oktobrim norisināsies jau vienpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla programmas izveidē iesaistījušies radošo specializāciju LKA studenti teātra un kino profesionāļu vadībā, kuri vēlas iedvesmot pandēmijas ierobežojumu nogurdināto apmeklētāju, aicinot kopīgi baudīt mākslas atšķirīgās izpausmes visas nedēļas garumā, piedāvājot ne tikai dzirkstošas teātra klasikas interpretācijas, bet arī pavisam jaunus un pārsteidzošus mākslinieciskās jaunrades darbus.

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 26. septembrī, plkst. 15.00 E. Smiļģa Teātra muzejā, kur, pulcējoties festivāla dalībniekiem, kultūras un mākslas pārstāvjiem, kā arī ikvienam interesantam, tiks pacelts svinīgais festivāla karogs un atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jauno scenogrāfu apvienības “4K” veidotā izstāde. Tāpat atklāšanas laikā norisināsies diskusija par skatuves mākslas izglītību Latvijā, tematiski atzīmējot LKA 30 gadu jubileju.

Šogad “Patriarha rudens” galvenais akcents likts uz studentu sadarbības veicināšanu un mākslas radīšanas procesa svinēšanu, tādējādi veicot izmaiņas festivāla kopējā koncepcijā. Lai izvairītos no saspringtas cīņas, ar festivāla darbiem iepazīsies “savējo” – mākslu augstskolu studentu – žūrija, meklējot nevis vienu labāko festivāla izrādi, bet cenšoties izcelt vērtīgo un veiksmīgo katrā no festivāla notikumiem. Šogad arī īpaši aktualizēta LKA dažādu apakšprogrammu studējošo iesaiste festivāla notikumu organizēšanā.

Radio NABA ēterā viesosies festivāla pārstāvji.

Raidījumu vada: Anete Enikova

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Orgatopija. Kristīnes Krauzes-Sluckas dabas un tehniskā piesārņojuma sintēze

“Orgatopija” ir mākslinieces Kristīnes Krauzes-Sluckas manipulatīvs augu izturības pētījums, vairāku mēnešu garumā autorei ietekmējot to fizioloģiju ar dažādiem mehāniskiem paņēmieniem. Apvienojot šos pārmaiņām pakļautos augus ar citiem sadzīviski neorganiskiem materiāliem un elektroniskiem risinājumiem, tika izveidota video projekcija un sešas biomorfisku, kinētisku hiperobjektu instalācijas. Radošās un pētnieciskās darbības rezultāti šobrīd līdz 26. septembrim ir vērojami galerijā RIXC. Studijā sarunāsimies ar mākslinieci Kristīni Krauzi-Slucku.

Kristīne Krauze-Slucka ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Savā praksē pēta cilvēka un dabas attiecību pārmaiņu tēmu, pievēršot uzmanību adaptācijas un hibridizācijas norisēm, priekšplānā bieži vien izvirzot izvēlētā medija materialitātes aspektus. Latvijā izstādēs piedalās kopš 2017.gada, ieskaitot “Latvijas Mākslas akadēmijas gadsimta izstādi” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (2019) ar darbu “Pakļāvīgs pieskāriens”. Šogad Kristīne Krauze-Slucka saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju.

 

Raidījumu vada: Anete Enikova

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

Treue Um Treue (minimal synth / electro / experimental)

Vācijas leibla no Hamburgas Treue Um Treue (minimal synth / electro / experimental) apskats.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika