• Sestdiena, 2020. gada 30. maijs
  • Vārda diena: Lolita, Vitolds, Letīcija
  • Rīgā +18.8°C, Z vējš 3.1m/s, 764mm Hg, 48%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

23.maijs - Vācijas Federatīvās republikas dibināšanas un karoga diena

Raidījums veltīts slavenajam Vācijas dēlam - dīdžejam Westbam (Maximilian Lenz). Skanēs tikai viņa mūzika un paša autora komentāri.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootehnikums

Kā dzīvot veselīgi COVID 19 laikā?

"Kad latviešiem lika ievērot 2 m distancēšanos, viņi brīnījās, kāpēc nepieciešams nākt tik tuvu" - tas ir viens no sociālajos tīklos klīstošajiem jaunāko laiku jokiem. Humors ir viens no veselīgākajiem instrumentiem, kas palīdz pieņemt pašreizējo situāciju. Kas vēl ir mūsu iespēju katalogā? Neziņa, apjukums, panika, daudziem arī ekonomiskā krīze, radikālas darbības - sākot no COVID 19 eksistences noliegšanas līdz ekstrēmiem pašierobežošanās un pašaizsargāšanās soļiem.
Kā šobrīd dzīvot, lai tas būtu gan veselīgi, gan saprātīgi? Radio Naba studijā (attālināti, protams) šoreiz dr.Aija Vilde, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe, Latvijas Universitātes lektore.

Jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Pandēmijas dienasgrāmatas. Viesos LU LFMI vadošā pētniece Sanita Reinsone

Šonedēļ Radio NABA studijā viesojas Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) vadošā pētniece Sanita Reinsone, lai pastāstītu par interneta žurnāla "Punctum" un LU LFMI īstenoto projektu "Pandēmijas dienasgrāmata", kas izvirzīts Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pavasara balsojumam kategorijā "Pārsteigums". Kopš 17. marta cilvēki tiek aicināti dokumentēt savu ikdienu un dalīties ierakstos par piedzīvoto. Raidījumā varēs uzzināt vairāk par pašu projektu, Autobiogrāfiju krājumu un dienasgrāmatām kā vērtīgām vēstures liecībām. Ēterā skanēs arī pandēmijas dienasgrāmatu fragmentu lasījumi.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākais "indie/slowcore" no ASV

Raidījumā apskatīsim astoņas solomākslinieces vai t.s."singer/songwriter" no ASV. Visas pirmoreiz raidījumā. Jaunais Deitonas (TX) trio"Crisman", kurš ir Madeline Dowd projekts, būs ar debijas LP "Crisman" (2020). Natasha El-Sargany Sietlas (WA) kvartets "Somesurprises" būs ar debijas LP "Somesurprises" (2019). Abas grupas ir DKFM apritē. Portlendas (OR) indiāņu izcelsmes ģitāriste/vokāliste Katherine Paul jeb "Black Belt Eagle Scout" būs ar otro LP "At the Party With My Brown Friends" (2019). Pieredzējusī Atēnu (GA) māksliniece "Thayer Sarrano", kura kopš 2007.gada piedalījusies arī daudz sadarbības projektos, būs ar ceturto LP "Wings Alleluia" (2019). Jauns duets no Taosas (NM) (Lauren Geen projekts) būs ar debijas LP "Cave Vaults On the Moon in New Mexico" (2020). Vairākas jaunās mākslinieces būs ar debijas albumiem - Oksfordas (MI) "Kate Teague" būs ar EP "Kate Teague" (2019), Los Andželosas (CA) "June Swoon" jeb Juliana Kay Lydell būs ar LP "This Town Could Be Big Enough Both of Us" (2019) un Ņūdžersijas"Teen Idle"jeb Sara Barry būs ar singlu"Dreaming", kas ir DKFM apritē.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Rāgas

01:00

Mūzika