• Ceturtdiena, 2021. gada 4. marts
  • Vārda diena: Alise, Auce, Enija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #12 - Edgars Peļņa

Mūsu podkāsta 12.epizodes viesis ir Edgars Peļņa – tehnoloģiju entuziasts, stāstnieks un pārgājienu cienītājs. Pateicoties savai brīvā laika aktivitātei – Latvijas neatklāto vietu izpētei, viņš arī ir izveidojis publisku vietni ManaKarte.lv, kur ikviens var smelties idejas brīvdienu maršrutiem, kuros doties meklēt Latvijas slēptākās pērles.
Edgars ar mums dalīsies savā stāstā par Karaļtaku Zviedrijā, kur kopā ar piedzīvojumu organizāciju “Baltais Kalns” 5 dienu laikā mēroja teju 120km pa Zviedrijas ziemeļu skarbo klimatu. Stāsts par pieredzi, dodoties vairāku dienu pārgājienā ar pavisam pieticīgu ekipējumu, uz muguras nesot visu iedzīvi, ikdienas sadzīvi ar ceļa biedriem un piedzīvotajām grūtībām ceļā!

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU Bibliotēka atklās virtuālo izstādi par senajām ticības mācības grāmatām

LU Bibliotēkas veidotā izstāde “Tiem mīļiem latviešiem par labu iespiestas: ticības mācības grāmatas latviešu valodā LU Bibliotēkas krājumā (1756-1925)” tiks atklāta LU starptautiski zinātniskās konferences teoloģijas un reliģijpētniecības sekcijas "Krīzes un reliģija" ietvaros 25. februārī plkst. 9.50.
Virtuālā izstāde atspoguļo senākās latviešu valodā izdotās ticības mācības grāmatas un katehismus, kas pieejami LU Bibliotēkas krājumā. Laikam ejot, izdevumi ir kļuvuši par nozīmīgu kultūrvēsturisku vērtību un pētniecības objektu ne tikai kristietības vēstures izpētē, bet arī grāmatniecības un valodniecības nozarēs.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Jauno filosofu Tvērums

Filosofijas žurnāls “Tvērums” radies kā deviņu filosofijas studijās satikušos domubiedru un vienas jaunās mākslinieces kopīgs projekts ar mērķi radīt izdevumu, kas sevī apkopo jaunās paaudzes filosofijas interesentu pārdomas, pētījumus un analīzi par dažāda rakstura tēmām, lai atbrīvotos no stigmas, ka filosofija ir kaut kas nesaprotams vai garlaicīgs, vai saprotams tikai šauram cilvēku lokam.

Katru žurnāla numuru iezīmēs viena vadošā tēma, kuras ietvaros autori izvērsīs tiem tuvākos no tēmas izrietošos atzarus. Sākot no tīri publicistiska rakstura tekstiem, līdz tādiem, kas stingri pieturas pie akadēmiskās tradīcijas – ik žurnāls piedāvās kaut ko ikvienam neatkarīgi no tā, cik padziļināta ir viņa izpratne par dažādajām tēmām, ko filosofija aptver.

Izdevumu no citiem atšķir arī tā vizuālais noformējums – idejas un vizuālā noformējuma autore, jaunā māksliniece Adelīna Kalniņa rotaļājas ar rindkopām, tādējādi padarot lasīšanas pieredzi nenoliedzami aizraujošu un mūsdienīgu – teksts ir ne vien lasāms, bet iegūst arī mākslinieciski estētisko līmeni.

Pirmā numura tēma ir “Estētika”, un tajā ir ietverts ļoti daudzpusīgs skatījumu loks. Lasītājs tiks iepazīstināts ar ASCII mākslas pamatprincipiem, meklēs ironijas definīciju post-ironijas laikmetā, pievērsīsies mūsdienu specifiskajā situācijā aktuālajam jautājumam par vizuālās mākslas nonākšanu attālinātā režīmā un potenciālajiem draudiem saistībā ar to, kā arī vaicās, vai mākslu vispār var definēt. Tāpat lasītājs centīsies meklēt atbildes uz jautājumiem, kas aizskāruši vai ikkatru – kas ir tik saistošs idealizētajā rakstnieka identitātē? Ko patiesībā nozīmē izglītoties? Kāpēc mums kaut kādas lietas vienkārši patīk? Un kas īsti ir biohakings un kādās ir tā attiecības ar patērniecību un radošumu?

Pirmā numura rakstu autori – Toms Babincevs, Rūdis Bebrišs, Rinalds Onckulis, Sofija Kozlova, Patrīcija Kuzmina, Jānis Gaņģis, Elīna Vendija Rībena un Emīls Zavelis ir jaunieši, kuru mērķis ir plašākai publikai pieejamā veidā parādīt, ar ko šobrīd nodarbojas mūsdienu jaunieši filosofijā un, vispārīgāk, humanitārajās zinātnēs. Daļa no autoriem jau ir publicējušies dažādos Latvijas literārajos tiešsaistes un drukas medijos ar saviem kritikas, dzejas un prozas darbiem, daļai šī būs pirmā publikācija.

“Mūsu ambīcija ir vilināt lasītāju, kurš “neko no filosofijas nesaprot”, soli pa solim tomēr brist aizvien dziļāk filosofijas ūdeņos, un, kas zina, varbūt pat iemācīties tajos brīvi peldēt. Mēs ceram, ka “Tvērums” kalpos kā atgādinājums, ka filosofija nav apstājusies un ka tā nav tikai nišas lieta, kas pieejama šauram cilvēku lokam. Filosofija ir pieejama visiem, kuri nebaidās palūkoties uz pierasto no neordināra skatiena, jebkuram, kurš gatavs palīst “zem ādas” acīmredzamajam, jebkuram, kurš tiecas izprast pasauli viņam apkārt.” tā vēsta izdevuma literārā redaktore Elīna Rībena.

Žurnāla atklāšana notiks 26. februārī, un atklāšanas dienā plānoti vairāki pasākumi, tai skaitā vakara diskotēka aplikācijā “Zoom” – par to visu vairāk var uzzināt “Tvēruma” facebook lapā.

Raidījumā klausies sarunu ar žurnāla veidotājām Elīna Rībena un Sofija Kozlova.

 

Ilustratīvā materiāla autore: Adelīna Kalniņa

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Absolūtais minors

Jaunumu apskats: Miseralist, Masked Unit, Rabenau, KA4ALKA, Crying Skies, VLPHVDiø, Irklis

Raidījumā būs dzirdami Miseralist, Masked Unit, Rabenau, KA4ALKA, Crying Skies, VLPHVDiø un Irklis, no kā gaidāms arī ekskluzīvs jaunā albuma "Onkalo" kāda skaņdarba pirmatskaņojums.
 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika