Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Vārda diena: Meldra, Meldris, Melisa

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

Televīzijas diena. Paralēlajā pasaulē TV skatās tevi

Jānis par mūziku, koncertiem un raidījumu “Vārnu laiks”.

Mūzikas žurnālists Uldis par raidījumu “Zibens pa dibenu”.

Fotokonkurss “Valoda” - sācies tautas balsojums, Eiropas tiesas sēžu kalendārs, TOP 10 LV, cita satura sarunas.

Piezīmes rūtiņu kladē:

neUzklišķini: labākais vingrinājums, lai zaudētu svaru un mazinātu trauksmi, ko atbalsta zinātne – …
Smadzenes it kā nepilna gada laikā spēj visai labi atgūties no alkoholisma radītiem bojājumiem.
Liepājā - kādā darbdienas rītā pazudis auto. Automašīnas pazušana, visticamāk, nav zādzība, bet gan pārpratums.
Aviokompānija Ķīnā paziņojusi, ka atzīst par derīgām aviobiļetes, kuras tika pārdotas par 10 juaņām (aptuveni 1,3 eiro).
Mēs ar vīru meklējam kādu, kurš lasīs mums Veidenbaumu dzeju, kamēr mēs mīlēsimies. Lūgums visādus dīvaiņus nepieteikties.
Daugavpilī atrod 18 tonnas pārtikas produktu ar viltotiem derīguma termiņiem.
11 dienas, 1000 matu treses un 12 bundžas matu lakas, 35 tūbiņas matu līmes un 6250 matu sprādzes - sieviete no Nigērijas uzstādījusi jaunu Ginesa pasaules rekordu, radot līdz šim garāko ar rokām darināto parūku 351.28 metru garumā, izdevumi: divi miljoni nairu (2300 eiro).

Mūzika:

Indiešu dziesma. Varbūt ar nosaukumu Kasi manu
Roberts Gobziņš – Kam tu mauro
Telehealth - Mindtrap
Joy – Chinese girls
Kongo bērnu dziesma par upēm
Yaputhma Sound System - Thru The Space
Twin Tribes-Shadows
Kenta Hayashi - Hype
Venetian Snares - Who Wants Cake
The Capsules – Across the Sky+
AD NAUSEAM - N' Brem Butjer
Saeimas 12.11.2020. sēdes aktualitāte
The Foreign Resort - Alone
Conscious Yout - Prison Abolition

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:25

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

# 285 Lupa - albums "Koki/Sketches Of Trees" (2022)


Raidījums par grupas LUPA 2022.gada albumu "Koki/Sketches Of Trees", kurā katrs no skaņdarbiem nosaukts kāda Latvijā sastopama koka vārdā - Osis, Kastanis, Ozols, Egle, Pīlādzis utt.

Par savas grupas LUPA otro albumu (abus izdevusi Jersika Records) stāstīs studijas viesi Ritvars Garoza, kurš spēlē taustiņinstrumentus, un Dāvis Jurka, kurš liek skanēt pūšamajiem instrumentiem - alta un tenora saksofoniem, flautai un klarnetei. Ļoti svarīga arī ritma grupa - Andris Buikis (bungas) un Valters Sprūdžs (basģitāra). Latviešu rakstniecei Annai Saksei savulaik bija skaistas "Pasakas par ziediem", kurās katram ziedam bija veltīta kāda teika - stāsts par to, kā tas radies. Un šie stāsti bija par cilvēciskām īpašībām vai nedienām, kuru nospiedumus tad nu bērnībā centos saskatīt dārzā, podā, pļavā vai mežā sastapto ziedu krāsās, formā, smaržā, to spējā turēties pretī vējam, auļojošiem zvēriem vai negausīgajiem plūcējiem, kuriem visu skaistumu, ko savā ceļā atrod, uzreiz vajag iegūt īpašumā jeb paņemt līdzi uz savām mājām, kur tie ātri vien nokalst, vien īsu brīdi priecējot ar savu smaržu un skaistumu.

Raidījumā mēģināsim noskaidrot, vai albumu "Koki" varētu uzskatīt par mūsdienu versiju Sakses pasakām mūzikas valodā, vienīgi koks ir daudz prāvāka augu valsts vienība par ziedu, ko par savu pasaku gala iznākumu iztēlē uzbūra un pierakstīja Sakse. Zieds nozied ātri, bet koki aug ilgāk par cilvēkiem, tos krietni pārdzīvo un pat pēc bojāejas kalpo kā salīdzinoši viegli apstrādājams izejmateriāls dažādu noderīgu lietu izgatavošanai un arī sasilda kā izturīgs materiāls mitekļu būvēšanai vai vismaz kurimāmais, jo uguns ir stihija, kurai koks nespēj turēties pretī. Interesanti, vai Valtera basģitāras korpuss ir izgatavots no kāda arī Latvijā sastopama koka?

Albumu ierakstījis Tālis Timrots, miksējis Gatis Zakis, bet māsterējis platei (no tās arī klausīsimies mūziku raidījumā) Kaspars Putriņš, kurš lielu daļu savas dzīves veltījis dažādu kokmateriālu struktūru un īpašību izpētei tieši mūzikas kontekstā, restaurējot senas ērģeles, izgatavojot vai atjaunojot ģitāras un tepat Latvijā būvējot klavesīnus.

Man ļoti nepatīk salīdzinājumi, tāpēc ļaušu to darīt citiem (industrijai droši vien noder), vien citējot albuma oficiālajā informācijā minēto: "LUPA ir Latvijas atbilde tādām modernā džeza grupām, kā The Comet Is Coming, Babadnotgood, Elephant9 vai Bugge Wesseltoft’s New Conception of Jazz. Citi sadzird Dream Theater, agrīno Maiku Oldfīldu vai mūsu pašu Zodiac."

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Augsne

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Intelligent Beats

Intelligent Beats ar Ksenia Kamikaza 2023/11/21

Eksperimentālās elektroniskās mūzikas jauno albumu apskats: skan Galya Bisengalieva, VC-118A, Portable, Four Tet, Atrium Carceri, Actress un Atom TM.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika