Pirmdiena, 2024. gada 26. februāris

Vārda diena: Mētra, Evelīna, Aurēlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio raidījums „Krustpunktā” būs skatāms LTV1

No pirmdienas, 8. oktobra, informatīvi analītiskais raidījums “Krustpunktā” tiks raidīts no jaunās Latvijas Radio Multimediju studijas audiovizuālā formātā. Raidījuma audio tiešraide, kā ierasts, ik darbdienu skanēs Latvijas Radio 1 plkst. 13.00, savukārt televīzijas skatītāji plkst. 15.00 varēs vērot raidījuma atkārtojumu LTV1. Raidīšana no Multimediju studijas paver jaunas sadarbības iespējas sabiedrisko mediju starpā, sekmējot papildu auditorijas piesaisti dažādās platformās.

Šis ir pirmais šāda vaida sadarbības projekts starp Latvijas Radio un Latvijas Televīziju. Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne atzīst: “Pateicoties studijas izbūvei un Latvijas Televīzijas nodrošinātajai platformai, raidījums iegūs kvalitatīvu lēcienu multimediālā formātā. Radio strādājošajiem tas ir liels izaicinājums – domāt vizuāli. Taču mēs labi apzināmies, ka satura patēriņa paradumu maiņa paģēr izkāpšanu no ierastās komforta zonas. Multimedialitāte ir ceļš jaunu auditoriju uzrunāšanai, ko mērķtiecīgi esam uzsākuši iet”.

Abiem sabiedriskajiem medijiem ir svarīgi veidot kopprojektus. Latvijas Televīzijas valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs norāda: “Esam uzkrājuši lielu pieredzi sadarbības projektos ar Latvijas Radio, sadarbojoties gan kultūras, gan labdarības projektu ietvaros. Mēs mērķtiecīgi strādājam, lai atrastu jaunas formas, kā kopīgi uzrunāt mūsu auditorijas.” Ir nepieciešams stiprināt un attīstīt sadarbības tradīcijas. “Raidījuma “Krustpunktā” intervijas un diskusijas redzam kā vērtīgu papildinājumu Latvijas Televīzijas piedāvāto raidījumu klāstam šajā žanrā. Profesionālā Latvijas Radio žurnālistu komanda rada saturu, ko novērtē abu mediju auditorijas, un ir patiess prieks, ka iepriekšējo sadarbības projektu lokam pievienojies arī šis,” uzsver Sergejs.

“Krustpunktā” ir klausītākais LR1 raidījums, kas nedēļā sasniedz vairāk nekā 100 tūkstošus klausītāju. Raidīšana no Multimediju studijas ļaus piesaistīt jaunu auditoriju. Raidījumu vada pieredzējušie žurnālisti Aidis Tomsons un Māra Jansone, analizējot Latvijas un pasaules aktuālos notikumus, izvaicājot amatpersonas, pētot ekonomikas, sociālos, politiskos un citus jautājumus.

„Krustpunktā” producente Evija Unāma uzsver: „Raidījuma komanda priecājas par pāreju uz Multimediju studiju, kas nozīmē, ka tagad būsim ne tikai saturiski bagāti, bet arī vizuāli. Mēs esam gandarīti par sadarbību ar Latvijas Televīziju, jo ar labām lietām ir jādalās. Ceram, ka  mūsu veidotais saturs sasniegs arī to auditoriju, kam TV ekrāni ir iecienītāks un ierastāks medijs.”

Latvijas Radio un Latvijas Televīzija ir sabiedriskie mediji, kas nodrošina visaptverošu, daudzveidīgu, kvalitatīvu un neatkarīgu saturu ar mērķi informēt, izglītot un izklaidēt savus klausītājus un skatītājus.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv