Pirmdiena, 2024. gada 24. jūnijs

Vārda diena: Jānis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Šā gada labdarības maratons DOD PIECI! – būt kopā ar bērnu, pa īstam

Jau piekto gadu Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv rīko labdarības maratonu DOD PIECI!, kas šogad  runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji aicinās ziedot 5 eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm. No 17. līdz 23. decembrim trīs pieci.lv dīdžeji sešas diennaktis strādās DOD PIECI! stikla studijā Doma laukumā, atskaņojot ziedotāju dziesmas un padziļināti runājot par aktualizēto šī gada tēmu.

Latvijā ik gadu piedzimt 20 000 jaunu cilvēku, kuri noteikti darīs mūsu sabiedrību labāku, ja augs drošā vidē, jutīsies uzklausīti, saprasti un mīlēti. Bērna uzvedību un attieksmi vislielākajā mēra veido abi vecāki un viņu piemērs.

Statistika liecina, ka 48% tēvu izjūt, ka sabiedrība mātes ieguldījumu bērna dzīve vērtē augstāk nekā tēva, pēc laulības šķiršanas tikai 13 % gadījumu bērni paliek dzīvot pie tēva, trešdaļa mūsu sabiedrības atbalsta miesas sodus bērnu audzināšanā. Šādā uzskatu sistēmā aug lielākā daļa Latvijas bērnu.

„Svarīgi saprast, ka šā gada labdarības maratona mērķis ir nevis kādam pārmest un nosodīt, bet aktualizēt tēmu, kas mums šķiet patiesi svarīga, lai veidotu mūsu sabiedrību labāku, veselīgāku un atvērtāku un reāli rīkoties, lai ko mainītu. Esam pārliecināti, ka komandēšana un diktēšana audzināšanā, kas  daudziem no mums bijis neizbēgams pagātnes nospiedums, var izzust  uz visiem laikiem tikai tad, ja esam gatavi mainīties visi kopā! Patiesībā šis ir ļoti ambiciozs mērķi – mainīt visas sabiedrības domāšanu par to, kā audzinām savus bērnus, cik daudz laika un uzmanības viņiem veltām, lai vēlāk viņi veidotu savu dzīvi un mūsu sabiedrību daudz labāku. Katrs bērns vēlas un ir pelnījis, lai vecāku mīlestība ir darbības vārds,” stāsta Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejs un viens no labdarības kustības DOD PIECI! idejas autoriem Toms Grēviņš.

Šogad labdarības maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns – šī programma sniedzas tālāk par bērna barošanu un pareizu turēšanu, tā pievērsīsies arī vecāku savstarpējām attiecībām, empātijai, un tam, kā veidot tādas attiecības ar bērnu, kas ļauj apzināti virzīt un sekot viņa attīstībai un uzvedībai, nevis instinktīvi reaģēt uz notiekošo. Pašlaik notiek aktīvs darbs pie mācību programmas izstrādes. Plānots, ka sadarbojoties gan esošajiem mācību centriem, gan ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, saziedoto līdzekļu apmērā kursi jau no 2019. gada pavasara bez maksas būs pieejama visā Latvijā.

Viena dziesma radio pieci.lv ēterā par minimālo ziedojumu 5 eiro nozīmēs pusstundas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem.

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai un atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide – katrs DOD PIECI! stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Labdarības maratons DOD PIECI! ir daļa no starptautiska projekta Serious Request, kurā dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – pieci.lv radošā komanda. Pieci.lv ir Latvijas Radio jauniešu satura multimediāla platforma, viens no ietekmīgākajiem zīmoliem jauniešu auditorijas vidū.

Labdarības maratonu DOD PIECI! rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu lsm.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdztekus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

 

Papildu informācija:

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv