Svētdiena, 2022. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Atklāšanas dienā Dod Pieci! studijā viesosies Baltijas valstu prezidenti

Otrdien, 17. decembrī, plkst. 12:00 sāksies ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons Dod Pieci!. Pusdienlaikā pieci.lv dīdžeji Toms Greviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale tiks ieslēgti īpašajā stikla studijā Doma laukumā, lai rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runātu par cieņpilnu mūža nogali. Paužot atbalstu labdarības maratona norisei, atklāšanas dienā plkst. 15:45 stikla studijā viesosies Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda).

Aicinām atbalstīt dīdžejus un piedalīties atklāšanā!

Dīdžeju atbalstam ikviens ir aicināts pievienoties labdarības maratona atklāšanas brīdim 17. decembrī plkst. 12:00 – gan klātienē Doma laukumā blakus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam, gan tiešraidēs pieci.lv un Latvijas Radio 1 ēterā un pie ekrāniem  LTV1 un www.lsm.lv .

Dīdžejus stikla studijā ieslēgs šī gada Dod Pieci! vēstnese, Latvijas Radio 1 raidījuma „Krustpunktā” producente un projekta „Izmisuma Zonā – paliatīva aprūpe Latvijā” ierosinātāja Evija Unāma un labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, kura ir līdzās maratonam kopš tā pirmsākumiem. Tāpat maratona atklāšanā piedalīsies Dod Pieci! himnas „Klusi čukst Dievs” autors Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris.

„Šī gada tēma var skart ikkatru no mums, tieši tāpēc to ir tik svarīgi celt mediju dienas kārtībā. 2019. gada Dod Pieci! ir par cilvēcīgu attieksmi pret mūsu līdzgaitniekiem, par cilvēcīgam beigām, bez sāpēm, bada, slāpēm un milzīga emocionāla diskomforta. Mēs šogad savāksim ziedojumus, lai nodrošinātu specializēto šķidro pārtiku cilvēkiem, kuri mūžā nogalē paši vairs paēst nevar, bet valstij ir jāsakārto paliatīvā aprūpe tā, lai neviens cilvēks nenonāktu izmisuma zonā, par kuru kopš aprīļa runā mana kolēģe Evija Unāma. Katra dziesma, kas izskanēs šī gada labdarības maratonā, ir ne tikai ziedojums, tā ir arī prasība pēc sakārtotas paliatīvās sistēmas Latvijā,” uzsver Dod Pieci! dīdžejs Toms Grēviņš.

Emocionālajās 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesoties vairāk nekā 100 dažādi mūziķu kolektīvi un solo mākslinieki. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

Maratona pirmajā dienā studijā viesosies grupas Prāta Vētra, Astro’n’out, My Radiant You, repa frīstaila apvienība Brīvrunu projekts, fonda Viegli Kartupeļu bigbends. Pirmajā naktī klausītājus priecēs Andis Grīva, čelliste un dziedātāja Madara, izpildītājmākslinieks Patriks un grupa Regīna.

Latvijā populārākie mūziķi stikla studijā viesosies visu labdarības maratona laiku. Viņu vidū būs Dons, Ozols, grupas Carnival Youth, Sudden Lights, The Saound Poets, Musiqq daudzi citi. Katru dienu programma būs pieejama pieci.lv Facebook kontā un Dod Pieci! vietnē: https://dod.pieci.lv/programma.  

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā. Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie Ziedot.lv darbinieki pie Ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

Dod Pieci! norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var vērot www.dodpieci.lv,  www.lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20:30.

Tavi 5 eiro būs viena speciālās pārtikas ēdienreize cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā Ziedot.lv pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

Par labdarības maratonu “Dod Pieci!”

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide – katrs “Dod Pieci!” stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Labdarības maratonu “Dod Pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu lsm.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Liels paldies maratona partneriem un atbalstītajiem, bez kuru līdzdalības maratona norise nebūtu iespējama: informācijas tehnoloģiju uzņēmumam “Tieto Latvia” un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam par finansiālu atbalstu. Paldies reklāmas aģentūras “DDB Lavija” komandai un digitālā satura mārketinga aģentūrai “New Black”. Informatīvi labdarības maratona norisi atbalsta lielformāta un digitālās vides reklāmas mediji „Visual Media” un „Clear Channel”, kā arī viena no vadošajām izdevniecībām Latvijā „Žurnāls Santa”. Paldies arī par atbalstu SIA “Lat Eko Food”, nodrošinot stikla studijas dīdžejiem un tehniskajam personālam dabīgos un veselīgos smūtijus “Rūdolfs”, kā arī „Spināti un sviests” par maratona tehnisko darbinieku ēdināšanu, lielformāta reklāmas ražotnei „Magnum NT” par studijas vizuālā noformējuma druku, būvniecības uzņēmumam SIA “Hose” un “Alan Deko” par atbalstu stikla studijas labiekārtošanā. Bezmaksas ziedojumu inkasāciju nodrošina “G4S”.

 

Papildu informācija:

Indra Zomerovska

Labdarības maratona Dod Pieci! komunikācijas vadītāja

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv