Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris

Vārda diena: Tīna, Valentīna, Pārsla

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Sācies labdarības maratons Dod Pieci!

Šodien, 17. decembrī, plkst. 12:00 tika atklāts sabiedrisko mediju labdarības maratons Dod Pieci!. Trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejus Tomu Grēviņu, Martu Grigali un Magnusu Eriņu uz 152,5 stundām īpašajā stikla studijā Doma laukumā ieslēdza Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un šī gada Dod Pieci! tēmas vēstnese Evija Unāma, savukārt pirmie studijas viesi bija šī gada himnas „Klusi čukst Dievs” autors Raimonds Tiguls kopā ar Rīgas Doma zēnu kori.

Jau ziņots, ka paužot atbalstu labdarības maratona norisei, šodien plkst. 15:45 stikla studijā viesosies arī Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda).

„Mēs esam šeit liela mērķa vadīti – lai nevienam vairs nebūtu jācieš sāpes un bads brīdī, kad ir vissmagāk. Mēs varam palīdzēt kādam, kuram tieši šobrīd tas ir vajadzīgs,” maratona atklāšanā teica šī gada tēmas vēstnese Evija Unāma.

Savukārt Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta atklāja: „Kopš esam sākuši runāt par šī gada labdarības maratona tēmu, pie Ziedot.lv jau ir vērsušies vairāki desmiti cilvēku, kuri ir pauduši nepieciešamību pēc specializētās pārtikas un cita veida palīdzības, kas ir vajadzīga neārstējami slimiem cilvēkiem.”

Emocionālajās 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesoties vairāk nekā 100 dažādi mūziķu kolektīvi un solo mākslinieki. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

Dod Pieci! norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var vērot www.dodpieci.lv,  www.lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20:30.

Maratona pirmajā dienā studijā viesosies grupas Prāta Vētra, Astro’n’out, My Radiant You, repa frīstaila apvienība Brīvrunu projekts, fonda Viegli Kartupeļu bigbends. Pirmajā naktī klausītājus priecēs Andis Grīva, čelliste un dziedātāja Madara, izpildītājmākslinieks Patriks un grupa Regīna.

Latvijā populārākie mūziķi stikla studijā viesosies visu labdarības maratona laiku. Viņu vidū būs Dons, Ozols, grupas Carnival Youth, Sudden Lights, The Saound Poets, Musiqq daudzi citi. Katru dienu programma būs pieejama pieci.lv Facebook kontā un Dod Pieci! vietnē: https://dod.pieci.lv/programma.  

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā. Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie Ziedot.lv darbinieki pie Ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

Tavi 5 eiro būs viena speciālās pārtikas ēdienreize cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā Ziedot.lv pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

Par labdarības maratonu “Dod Pieci!”

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide – katrs “Dod Pieci!” stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Labdarības maratonu “Dod Pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu lsm.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv

Liels paldies maratona partneriem un atbalstītajiem, bez kuru līdzdalības maratona norise nebūtu iespējama: informācijas tehnoloģiju uzņēmumam “Tieto Latvia” un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam par finansiālu atbalstu. Paldies reklāmas aģentūras “DDB Lavija” komandai un digitālā satura mārketinga aģentūrai “New Black”. Informatīvi labdarības maratona norisi atbalsta lielformāta un digitālās vides reklāmas mediji „Visual Media” un „Clear Channel”, kā arī viena no vadošajām izdevniecībām Latvijā „Žurnāls Santa”. Paldies arī par atbalstu SIA “Lat Eko Food”, nodrošinot stikla studijas dīdžejiem un tehniskajam personālam dabīgos un veselīgos smūtijus “Rūdolfs”, „Gemoss” par dīdžeju ikdienas smūtiju sastāvdaļām, kā arī „Spināti un sviests” par maratona tehnisko darbinieku ēdināšanu, lielformāta reklāmas ražotnei „Magnum NT” par studijas vizuālā noformējuma druku, būvniecības uzņēmumam SIA “Hose” un “Alan Deko” par atbalstu stikla studijas labiekārtošanā. Bezmaksas ziedojumu inkasāciju nodrošina “G4S”.

 

Papildu informācija:

Indra Zomerovska

Labdarības maratona Dod Pieci! komunikācijas vadītāja

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv