Svētdiena, 2023. gada 29. janvāris

Vārda diena: Valērijs, Aivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Ietekmīgajā Eurosonic mūziķu skatē uzstāsies dziedātāja ANNNA

No 15. līdz 18. janvārim Nīderlandes pilsētā Groningenā norisinās ikgadējais Eurosonic Noorderslag festivāls (ESNS). 17. janvāra vakarā festivālā uzstāsies arī dziedātāja ANNNA, kurus prestižajam mūzikas dzīves notikumam šogad nominēja Latvijas Radio 5 - pieci.lv komanda.

„Šīs trīs dienas Groningenā būs tiešām piesātinātas - jaunas zināšanas un idejas smelšos konferencē, vakaros - mūzikā. Degu nepacietībā dzirdēt jaunās un daudzsološās Eiropas balsis, sev kā interesējošus esmu atzīmējusi vairākus mākslinieku šovus, kas notiek paralēli, tādēļ būs grūti izvēlēties, kam dot priekšroku. Ar īpašu interesi gaidu britu mākslinieču Celeste, Arlo Parks un Georgia šovus, kas arī iekļautas šī gada BBC radio “Sound of 2020” sarakstā, savukārt dziedātāju Becky Hill atceros no šova TheVoice UK 2012. gadā, līdz šim viņa piedalījusies daudzos veiksmīgos projektos un nu gatava pieteikt sevi kā solo māksliniece, nebiju iedomājusies, ka šo meiteni no TV šova dzirdēšu “dzīvajā”. Jānovērtē arī aizvadītās vasaras populārākā house mūzikas hita “Piece Of Your Heart” autoru - itāļu producentu trio Meduza sniegumu,” saka pieci.lv ētera personība Linda Samsonova, kura apmeklēs pasākumu klātienē, lai dzirdētu jauno un daudzsološo Eiropas mākslinieku uzstāšanos kā arī sekotu līdzi Latvijas mākslinieku panākumiem Groningenā.

Lindas iespaidiem un redzētajam konferences laikā var sekot līdzi Pieci.lv Instagram kontā: https://www.instagram.com/piecilv/

„Uzstāšanās Eurosonic ir atspēriena punkts ikvienam Eiropas mūziķim, kura mērķis ir izveidot starptautisku karjeru, un mēs notikti redzam eksporta potenciālu ANNNAs mūzikā. Arī tādu pazīstamu mūziķu kā Adele, Dua Lipa, The XX un Igauņu grupas Ewert And The Two Dragons ceļš pie visas pasaules klausītājiem sākās tieši šajā festivālā,” stāsta pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš

Jaunā māksliniece ANNNA jeb īstajā vārdā Madara Pētersone ir dziedātāja un mūzikas producente, kura pašlaik dzīvo Amsterdamā. Iedvesmojoties no tādiem mūziķiem kā „The XX” un „Florence and the Machine”, viņas dziesmas svārstās no lēniem, alternatīviem gabaliem līdz pat lipīgām indie pop melodijām. Viņas veldzējošais, sapņainais vokāls un dziesmu teksti aizved klausītājus vizuālā piedzīvojumā ikkatrā no viņas dziesmām. Globālā sasilšana un vispasaulīgas problēmas ir dažas no tēmām par ko viņa dzied ar savu “no love songs” attieksmi.

Eurosonic ietvaros trīs dienu garumā norisināsies gan jauno grupu koncerti, gan izglītojoši un vērtīgi semināri mūzikas producentiem, mūziķiem un citiem nozares profesionāļiem. Festivālu ik gadu apmeklē ap 350 mūziķi un 4000 mūzikas profesionāļi, producenti, starptautisku festivālu rīkotāji, ierakstu kompāniju pārstāvji, ka arī ap 40 000 apmeklētāju. Eiropas valstu jaunajiem mūziķiem tā ir iespēja uzrunāt starptautiskas auditorijas un iepazīstināt ar sevi mūzikas industrijas profesionāļus, kā arī  piedalīties vērtīgos semināros un dibināt jaunus kontaktus.

Mūziķiem, kuri piedalās Eurosonic, tiek piedāvāta ne tikai skatuve pasākumā, kurā Eiropas svarīgāko mūzikas festivālu pārstāvji izvēlas labākās jaunās grupas savām festivālu programmām, bet pieejamas arī atbalsts, izmatojot Eiropas talantu apmaiņas programmu (ETEP).

Ik gadu Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) biedri konferencei Eurosonic var nominēt kādu no Eiropas jaunajiem mūziķiem. Pieci.lv dalībai vērtīgajā pasākumā līdz šim ir izvirzījuši rokenrola lietpratējus The Big Bluff, elektroniskās mūzikas pārstāvjus Bandmaster un DJ Makree, ka arī džeza grupu Very Cool People.

 

Informāciju sagatavoja:

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv