Svētdiena, 2023. gada 29. janvāris

Vārda diena: Valērijs, Aivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Investīciju projektu ietvaros atjaunota Latvijas Radio 3 – Klasika studija

No sestdienas, 1. februāra, Latvijas Radio 3 – Klasika sāks raidīt no modernizētas studijas, kurā apvienotas programmas studijas un režijas funkcijas. Izmaiņas ļaus efektivizēt procesus un pakāpeniski atteikties no ētera operatoriem, palielinot programmu vadītāju pienākumu apjomu. Studijas rekonstrukcijā ieguldīti 15 tūkstoši eiro. Šogad gaidāmi pārbūves darbi arī citās Latvijas Radio studijās, lai tās veidotu funkcionāli efektīvākas un atbilstošas mūsdienu radio vajadzībām. Pateicoties papildu budžeta piešķīrumam sabiedriskajiem medijiem, šī gada laikā tehnoloģiju atjaunošanai un citām investīcijām Latvijas Radio novirzīs pusmiljonu eiro.

„Pagājušā gada nogalē iegūtais finansējums ļauj mums realizēt Latvijas Radio izstrādāto efektivitātes un strukturālo reformu plānu, kas ietver arī darba procesu pārskatīšanu ētera nodrošināšanai, kā arī ieguldījumus tehnoloģiju attīstībā. Ar Latvijas Radio 3 studijas rekonstrukciju esam spēruši vēl vienu soli pretī modernam un efektīvam radio. Esmu pateicīga Klasikas kolēģiem par gatavību pārmaiņām –skaņu pults pārvaldība līdztekus programmas vadīšanai prasa gan drosmi, gan vēlmi apgūt jaunas lietas,” saka Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Pirmā tiešraide no atjaunotās studijas skanēs jau sestdien, 1. februārī, plkst. 09:00, kad Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode un  programmu vadītājs Orests Silabriedis raidījuma “Atspere” ietvaros sarunāsies ar jauno Dailes teātra vadītāju Juri Žagaru. "Esam priecīgi atgriezties savā Klasikas studijā, kur ir jauns tehniskais aprīkojums un senajam interjeram pieskaņots jauns, maināmu līmeņu studijas galds. Plašākajā telpā varēsim uzņemt vairāk raidījumu dalībnieku un elastīgāk izmantot pults iespējas," uzsver Gunda Vaivode.

Balstoties uz Latvijas Radio 3 – Klasika studijas pārbūves pieredzi un darbu tajā, plānots veikt rekonstrukcijas darbus arī citās Latvijas Radio studijās. Kopējais investīcijām plānotais finansējums 2020. gadam ir 559 tūkstoši  eiro, kas ir vismaz divtik vairāk, nekā pērn.  Par šo finansējumu Latvijas Radio atjaunos tehnisko bāzi un programmnodrošinājumu, paplašinās multimedialitātes iespējas, veiks kapitālieguldījumus atsevišķu telpu remontiem.

 

Papildu informācijai:

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas daļas

vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

indra.zomerovska@latvijasradio.lv