Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 1 vairāk pētniecības, ekonomikas un politikas

Stiprinot informatīvi analītiskā kanāla Latvijas Radio 1 prime time saturu, veiktas būtiskas izmaiņas programmas saturā laika joslā starp 12:00 – 14:00. No februāra skan jauns analītisks ārpolitikas tēmai veltīts raidījums „Diplomātiskās pusdienas”, reģionālās aktualitātes kā arī Brīvais mikrofons ar viesi, savukārt martā pievienosies jauns raidījums par aktuālajiem ekonomiskajiem procesiem pasaulē un Latvijā „Pievienotā vērtība”, kā arī pētnieciskās žurnālistikas raidījums, kuru gatavos jaunizveidotā Pētnieciskās žurnālistikas nodaļa Anitas Braunas vadībā.

Analītika un pētnieciskā žurnālistika: Latvijas Radio prioritāte

„Pagājušajā gadā izcīnītais papildu finansējums sabiedriskajiem medijiem Radio ir ļāvis veidot Pētnieciskās žurnālistikas nodaļu, kas ir izšķiroši svarīgi mediju nozares attīstībai, jo īpaši ievērojot pēdēja laika norises komerctelevīzijās. Pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas stiprināšana ir viens no Latvijas Radio stratēģiskajiem mērķiem, lai piedāvātu sabiedrībai kvalitatīvu saturu un paplašinātu analītisko raidījumu piedāvājumu Latvijas mediju telpā,” uzsver Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Latvijas Radio 1 direktore Inese Matjušonoka apstiprina: „Pētniecība un analītika neapšaubāmi ir Latvijas vadošā informatīvi analītiskā kanāla prioritāte un mēs esam mērķtiecīgi gājuši uz šī satura papildināšanu un stiprināšanu. Domāju, ka tas ir ieguvums mūsu klausītājiem un lietotajiem visās platformās.”

Saskaņā ar Latvijas Radio darbības stratēģiju, Pētnieciskās žurnālistikas nodaļa darbosies kā starpkanālu koordinācijas platforma, iesaistot Latvijas Radio kanālu žurnālistu resursus un nostiprinot sistemātisku pieeju pētniecības plānošanai, apmācībai un starptautiskās sadarbības pasākumiem. Jau tuvāko mēnešu laikā Latvijas Radio 1 saturā plānots jauns iknedēļas pētnieciskais raidījums analītiska dokumentāla audio stāsta formātā par sabiedriski nozīmīgiem tematiem.

„Augstu vērtēju Latvijas Radio un priecājos, ka varēšu pievienoties tā komandai. Latvijas Radio sevi ir pierādījis kā neatkarīgs un kvalitatīvs sabiedriskais medijs, kura loma uzticama žurnālistikas satura veidošanā mūsdienu mainīgajā mediju vidē kļūst aizvien lielāka. Radio ir lieli mērķi pētnieciskās žurnālistikas jomā, un es no savas puses esmu apņēmusies darīt visu, kas manos spēkos, lai tos īstenotu,” atzīst Anita Brauna, kura darbu Latvijas Radio uzsāks 2. martā. Pētniecības komandā strādās arī raidījuma redaktore Baiba Runce.

Anita Brauna žurnālistikā darbojas vairāk nekā 25 gadus, tostarp bijusi laikraksta „Diena” galvenā redaktore, strādājusi Latvijas Televīzijā un TV 3 kā ziņu producente. 2013. gadā saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas Izcilības balvu analītiskās žurnālistikas kategorijā.  Latvijas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātne un maģistra grādu politikas zinātnē, brīvi pārvalda latviešu, krievu un angļu valodas

Garšīgi par ārpolitiku: Diplomātiskās pusdienas

No 18. februāra ārpolitikas raidījums „Diplomātiskās pusdienas” skan Latvijas Radio 1 ēterā katru otrdienu plkst. 12:30 ar atkārtojumiem 18:30 un 23:30. Tā veidotāji ārpolitikai pievēršas interesantā un neierastā veidā, katru nedēļu stāstot par kādu konkrētu valsti, un tajā aktuāliem notikumiem, uzklausot sabiedrības un ārvalstu ekspertu viedokļus. Pirmie radījumi veltīti Irānai un Slovākijai un to nozīmei pasaules politiskajā kartē. Raidījumu vada pieredzējušais Ziņu dienesta vecākais ārzemju korespondents Uģis Lībietis kopā ar Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieku, politikas zinātnes doktoru Kārli Bukovski. Raidījumi pieejami arī podkāstos un Latvijas Radio 1 mājas lapā.

Ekonomikas ietekme uz katru no mums: Pievienotā vērtība

No 2. marta katru pirmdienu plkst. 12:30 Latvijas Radio 1 ēterā būs dzirdams jauns raidījums par ekonomiku „Pievienotā vērtība”. Raidījumā tiks skaidrots un analizēts - kā Latvijas un pasaules notikumi ekonomikā ietekmē Latvijas iedzīvotājus, vairojot sabiedrības zināšanas par ekonomikas procesiem personīgo finanšu pārvaldībā. Raidījumu veido Latvijas Radio Ziņu dienesta programmu vadītājs Jānis Ramāns sadarbībā ar  Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta producenti Rudīti Spakovsku, gatavojot gan aktuālās ekonomikas ziņas, gan intervijas ar nozares ekspertiem, prognozējot nākotnes scenārijus un veicot eksperimentus. Raidījumu atkārtojumi ēterā skanēs pirmdienās plkst. 18:30 un 23:30.

Tuvāk klausītājam: Brīvais mikrofons ar viesi un dzīve ārpus Rīgas

Kopš šī gada janvāra raidījums „Brīvais mikrofons” piektdienās ir garāks – tas ēterā ir  pusstundu no plkst. 12:30 līdz pat ziņām vienos. Jaunums ir arī tas, ka klausītāju zvanus un vēstules uzklausa un sarunā iesaistās ne tikai raidījuma vadītājs, bet arī kāds īpaši aicināts viesis. Viesu vidū jau ir bijis komiķis Jānis Skutelis, profesors Mārcis Auziņš, ārsts Uģis Gruntmanis un citi.

Savukārt trešdienās raidījums „Krustpunktā” īpašu uzmanību pievērš Latvijas reģioniem – sazinoties ar reģionālajiem žurnālistiem, raidījuma vadītāji skaidro, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes un svarīgākie notikumi ārpus Rīgas.

Pēc pētījumu kompānijas Kantar TNS datiem Latvijas Radio 1 ik nedēļu sasniedz 355 000 Latvijas iedzīvotāju un ir trešā populārāka radiostacija Latvijā ar 9% tirgus daļu. Latvijas Radio 1 ir dzirdams 98% Latvijas teritorijas, ik dienas klausītajiem piedāvājot, informāciju un analīzi par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, ka arī Ziņu dienesta sagatavotās ziņas un raidījumus. Latvijas Radio 1 programmas klausītākie jeb prime time laiki ir rīta cēliens no plkst. 7:00-10:00, nedēļā sasniedzot pat 147 tūkstošus lielu auditoriju, kā arī pusdienlaika zona no plskt. 12:00-14:00, kad informatīvi analītiskā kanāla saturu patērē līdz 133 tūkstošiem klausītāju.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv