Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv no 23. augusta būs dzirdams jaunā skanējumā

 

No 23. augusta jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv piedzīvos vērienīgas pārmaiņas un līdz ar jaunām ētera personībām un attīstītāku lineāro ēteru un multimediālo saturu iegūs jaunu skanējumu. Tas tapis zināms LR5 10. dzimšanas dienas pasākumā mūzikas festivāla „Positivus” ietvaros, atskatoties uz desmitgades spilgtākajiem mūzikas notikumiem un radiostacijas paveikto.

 

„Raiņa citāts “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” šoreiz nebūs par Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, jo tas, ka jauniem cilvēkiem paredzētai popmūzikas radiostacijai ir jāmainās regulāri, ir jau ielikts tās pamatakmenī. Pēc vasaras sākuma “izlaidumu laika”, kad LR5 pameta vairākas klausītāju iemīļotas radio personības, kas ar mums bijušas kopš pirmsākumiem, gaidāmās pārmaiņas ir loģiska pieturzīme, kas, starp citu, šīs radiostacijas stāstā nav pirmā. Tagad ir pienācis laiks uztaisīt pamatīgu remontu, ko ēterā pavadīs īstas radio vasaras brīvdienas. Varētu pat teikt – laiks šķaidīties ar visspilgtākajām krāsām! Uzreiz pēc tam – 23. augustā būsim priecīgi jums piedāvāt klausīties tādu radio, kādu vēl līdz šim nekad nebūsiet Latvijā dzirdējuši,” stāsta Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošais direktors un ētera personība Toms Grēviņš.

 

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv 10 gadu laikā būtiski veicinājis jauno mūzikas talantu attīstību, radījis vienīgo platformu Latvijā repa un hiphopa izpildītājiem, popularizējis Latgales popmūziku. Tāpat līdz ar Pieci.lv dīdžeju skolas izveidi veicināta jauniešu izaugsme par spilgtām ētera personībām. Bet viens no lielākajiem kanāla sasniegumiem ir Latvijas lielākā labdarības maratona „Dod pieci!” izveidošana un organizēšana. Šogad labdarības maratons „Dod pieci!” notiks jau desmito reizi.

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ir saturiski plašākā un daudzveidīgākā jauniešu multimediālā platforma Latvijā, kuru klausās vairāk nekā 153 tūkstoši cilvēku nedēļā (Kantar TNS 2022. gada dati), kas ir izcils rādītājs visas Baltijas mērogā.

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv kanāla direktors Kārlis Kazāks norāda, ka izvērstāka informācija par izmaiņām ēterā plašākai sabiedrībai tiks darīta zināma augusta sākumā.

 

„Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ir īpaša platforma Latvijas mediju vidē. Viens no mūsu uzdevumiem ir nepārtraukti spēt uzrunāt arvien jaunu auditoriju, veicinot demokrātiskas, atvērtas, iekļaujošas, cilvēcīgas un drosmīgas sabiedrības veidošanos. Šobrīd esam gatavi nākamajam pakāpienam, lai būtu vienā solī ar jauniešu auditorijas mainīgajiem paradumiem informācijas iegūšanā. Esam atjaunojuši satura veidošanas kodolu un motivēti piedāvāt ne tikai šodienai atbilstošu, bet arī Latvijas sabiedrībai un mūzikas industrijai vērtīgu mediju. Ir īstais brīdis uz mirkli piestāt, ievilkt elpu, lai jau vasaras izskaņā atgrieztos pavisam svaigā skanējumā un aizraujošā informācijas piedāvājumā. Kas notiks vasarā? Mēs satiksimies ar klausītājiem neierastos ētera un sociālo tīklu formātos, paralēli cītīgi pucējot un spodrinot instrumentus jaunajam cēlienam,” norāda Latvijas Radio 5 – Pieci.lv direktors Kārlis Kazāks.

 

Par Latvijas Radio 5 – Pieci.lv

 

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u. c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti podkāsti, kā arī īpašs video saturs dažādās multimediālās platformās. Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratons „Dod pieci!”, ko radiostacija rīko kopā ar pārējiem Latvijas Radio kanāliem, Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv.

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv