Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio skanēs Latvijas hokeja izlases spēlētāju ierunātās pasakas

Informācija medijiem

01.11.2023.

Latvijas Radio skanēs Latvijas hokeja izlases spēlētāju ierunātās pasakas

Latvijas Radio „Radioteātris” piedāvā unikālu pirmatskaņojumu pašiem mazākajiem – vakara pasaciņas, ko ierunājuši Latvijas hokeja izlases spēlētāji un treneri. Pirmā pasaciņa, ko ierunājis Artūrs Irbe, būs klausāma jau šovakar, 1. novembrī, plkst. 20.45 Latvijas Radio 1 kanālā, kā arī Latvijas Radio mājaslapā un mobilajā lietotnē. Vakara pasaciņas LR1 ēterā skanēs katru vakaru no 1. līdz 16. novembrim.

„Bija patīkami sastapties ar puišiem, kurus uz ledus esam pieraduši redzēt skarbus, stiprus, brīžiem pat nežēlīgus, pavisam citā ampluā. Viņiem ierunājot pasaciņas, pavērās vēl citas šķautnes – maigas, liriskas, brīžiem pat draiskas. Bet no tiem spēlētājiem, kuriem pašiem jau ir bērni, jautās arī tēvišķa dzirksts. Domāju, ka šie ieraksti iepriecinās un iedvesmos daudzus bērnus, jo ierakstu laikā es jutu puišu pozitīvo  attieksmi gan pret to ko viņi dara, gan savu zemi un tās cilvēkiem,” norāda Latvijas Radio „Radioteātris” vadītāja Māra Eglīte

No 1. līdz 16. novembrim katru vakaru LR1 ēterā mazākie klausītāji varēs dzirdēt latviešu un cittautu pasakas, ko ierunājuši Artūrs Irbe, Kaspars Daugaviņš, Rodrigo Ābols, Renārs Krastenbergs, Lauris Dārziņš, Artūrs Šilovs, Mārtiņš Dzierkals, Uvis Balinskis, Oskars Cibuļskis, Kristers Gudļevskis, Harijs Vītoliņš, Andris Džeriņš, Rihards Bukarts, Ralfs Freibergs un Oskars Batņa. 

Kaspars Daugaviņš, kura balsī izskanēs latviešu tautas pasaka „Skopais saimnieks un ganuzēns”, atzīst, ka, lai gan, viņaprāt, hokeju spēlēt ir grūtāk nekā ierunāt pasaciņas, tomēr arī tas nebūt nav bijis tik viegli. „Lasīju pasaku tieši tā, kā es to daru saviem bērniem, un no sirds izbaudīju šo procesu. Ticu, ka ierakstu būs interesanti klausīties gan manām meitām, gan citiem bērniem. Konkrēto pasaku nebiju dzirdējis, un jāsaka, ka man pašam tā ļoti patika,” atzīst Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

 

Par Latvijas Radio „Radioteātri”

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts – 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena „Pielūdzēji” pirmizrāde. Šo asprātīgo komēdiju dzejā izpildīja izcilā latviešu teātra runas pedagoga Zeltmata kursu audzēkņi. Tomēr par pirmo, īpaši jaunajam mākslas žanram radītu viencēliena lugu „Pēc pirmā mītiņa” jāpateicas Rūdolfam Blaumanim, un tādēļ par „Radioteātra” dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1927. gada 17. augusts. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori. „Radioteātra” ilggadējā vadītāja ir Māra Eglīte. „Radioteātris” regulāri sadarbojas arī ar Maestro Raimondu Paulu, veidojot jaunas koncertprogrammas. 

 

Papildu informācijai:

 

Liene Pālēna

Latvijas Radio 

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv