Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 5 galvenā redaktora pienākumus pārņem Toms Putniņš

Informācija medijiem

25.03.2024.

Latvijas Radio 5 galvenā redaktora pienākumus pārņem Toms Putniņš

No šodienas, 25. marta, par Latvijas Radio 5 galveno satura redaktoru kļūst līdzšinējais kanāla producents un ētera personība Toms Putniņš. Viņa ambīcija ir izveidot Latvijas Radio 5 par varenāko radiostaciju Latvijā, veidojot ciešāku kontaktu ar jauniešu auditoriju un piedāvājot auditorijai jaunus un nebijušus satura formātus. 

“Latvijas Radio 5 viens no būtiskiem uzdevumiem ir atrast un pilnveidot jaunas mediju personības. Organizējot konkursu uz galvenā satura redaktora amatu, ar prieku secinājām, ka pieteikumus iesūtīja arī mūsu pašu darbinieki un ārštata autori. Esam gandarīti, ka starp visiem konkursa dalībniekiem, mūsu bijušie DJ skolas audzēkņi ne tikai nepazūd, bet uzrāda augstu izpratni par jauniešu medija satura virzību un spēj piedāvāt svaigu skatu uz nākotnē veicamajiem darbiem. Toms Putniņš jau vairākus gadus ir pierādījis sevi kā radošu un tajā pašā laikā pragmatisku personību, kas viņam ir ļāvis strauji augt. Toma iesaiste pēdējo gadu „Dod Pieci!” labdarības maratonu satura veidošanā, kā arī virkne citu veiksmīgu ideju un to realizācija, mūs ir pārliecinājusi. Ar prieku redzam viņu, nu, jau galvenā satura redaktora amatā,” atzīst Latvijas Radio 5 direktors Kārlis Kazāks.

“Mēs esam pārliecināti, ka jauniešu saturs jāveido jauniešiem. Toms sevi spilgti parādīja Latvijas Radio 5 ēterā, vēl būdams vidusskolnieks. Viņš ir talantīgs, ar augstiem mērķiem un apbrīnojamām darbaspējām, un tas ir labs pamats, lai stātos pretī vienam no lielākajiem mūsdienu mediju izaicinājumiem – radīt jēgpilnu saturu, kas spētu uzrunāt jauniešu auditoriju,” saka Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna.

Jaunizraudzītais kanāla galvenais satura redaktors Toms Putniņš pats ir ļoti gandarīts, ka ar saviem darbiem ir pierādījis spēju ieņemt tik atbildīgu amatu. Toms saka, ka svinībām bijis pavisam īss laiks, nu jāķeras pie darbiem: “Visaptverošais mērķis, stājoties galvenā satura redaktora amatā, ir padarīt Latvijas Radio 5 par varenāko radiostaciju Latvijā. Radīt saturu, kas satricina visu Latviju. Tas nebūs viegli un netiks panākts līdz pirmajai izspēlei hokeja čempionātā, bet, stiprinot Pieci.lv digitālā satura zīmolu jauniešu vidū, veidojot ciešāku kontaktu ar skolām, radot vēl neredzētu saturu Latvijas informatīvajā telpā un dienaskārtībā izceļot saturu, kas paspilgtina cilvēka ikdienu, ticu, ka tas ir pa spēkam gan man, gan visai Latvijas Radio 5 komandai!”

Toms Putniņš Latvijas Radio strādā jau četrus gadus. Viņš bija viens no jauniešiem, kurš pieteicās un absolvēja pirmo Latvijas Radio 5 DJ skolu. Pēc tās viņš turpināja darbu radio, vadot ēteru nedēļas nogalēs un darba dienu vakaros, vēlāk kļuva par pilna laika ētera producentu un pagājušajā gada labdarības maratonā „Dod pieci!“ pildīja galvenā producenta pienākumus.  Pašlaik Toms turpina studēt Rīgas Juridiskajā augstskolā, apgūstot programmu “Tiesības un Bizness” un aktīvi līdzdarbojas studentu pašpārvaldē.

Par Latvijas Radio 5

Kantar TNS auditorijas pētījuma jaunākie dati liecina, ka Latvijas Radio 5 nedēļā sasniedz 136,36 tūkst. klausītāju. Latvijas Radio 5 programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u.c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti podkāsti un multimediālais saturs. Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratona „Dod pieci!” organizēšana, ko radiostacija rīko jau desmit gadus.

 

Papildu informācijai:

Monta Hildebrante

Latvijas Radio

Komunikācijas un projektu vadības daļas

Projektu vadītāja

Tālr.: +371 26852976

E-pasts: monta.hildebrante@latvijasradio.lv