Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Radiomājā mīt zināšanas un prasmes, ar kurām esam gatavi dalīties

 

Latvijas Radio aicina pilnveidot sevi kopā ar pieredzes bagātiem, zinošiem un profesionāliem jomas pasniedzējiem, kuri savas zināšanas pielieto praksē ik dienu un vēlas dalīties ar tām.

Piedāvājam šādus kursus:

RUNAS PRASMES

KURSĀ APGŪSI:

Nodarbībās tu iepazīsies ar veiksmīgas publiskās uzstāšanās nosacījumiem un trenēsi publiskai runai nepieciešamās prasmes. Tajās apgūsi runas prasmes teoriju, loģiska teksta veidošanas pamatus, kā arī atbilstoši runas mērķim un auditorijai, iemācīsies atbrīvot ķermeni, apgūsi pareizu elpošanu, vingrināsi dažādu skaņu izrunu, kas ļauj iegūt drošu balss skanējumu, skaidru artikulāciju un loģisku runu. Kursu ietvaros vingrināsies teikt dažādas uzrunas, veikt ierakstus un analizēt teikto.

Kursi notiek divās kārtās:

1. kārta – trīs nodarbības,

2. kārta - sešas līdz divdesmit nodarbības.

Kursa mērķis ir:

  • iepazīstināt ar uzstāšanās psihiskajiem, fiziskajiem nosacījumiem un trenēt publiskai runai nepieciešamās prasmes;
  • dot iespēju dalībniekiem apgūt pareizu, spēcīgu un veselīgu elpošanu. Ierādīt paņēmienus, kā attīstīt balsi, izvēršot tās diapazonu, palīdzot atrast unikālu un pievilcīgu tembru.
  • apgūt paņēmienus, kā pārvarēt stresu, atbrīvot ķermeni, nodrošināt mierīgu elpošanu un panākt drošu balss skanējumu, skaidru artikulāciju un loģisku runu.

KURSU PASNIEDZĒJI:

Arita Grīnberga

Arita ir pieredzes bagāta radio diktore un raidījumu vadītāja. Pašlaik viņa vada un producē Latvijas Radio 1 raidījumu “Monopols”. Runas pedagoģes prasmes un zināšanas apguvusi, 10 gadu laikā mācoties pie režisores un leģendārās runas pedagoģes Antonijas Apeles. Kā ilggadēja Latvijas Radio "balss" Arita ir izkopusi runas prasmi līdz sīkākajām niansēm.

Anita Grūbe

Aktrise un pedagoģe Anita Grūbe darbojas mākslas jomā vairāk nekā 40 gadus. 20 gadu pieredze uz skatuves Dailes teātrī, vairāk nekā 20 gadu pieredze pedagoģijā  - aktieru meistarības, runas mākslas, retorikas, prezentācijas prasmju apmācībā dažādu profesiju pārstāvjiem. Darbojusies kultūras un mākslas projektu vadībā, meistarklasēs, dažādu konkursu žūrijās.


Madara Melne-Tomsone

Aktrises izglītību ieguvusi Klaipēdas Universitātē pie pasniedzējiem Veltas un Vītauta Anužiem. Skatuves runas mākslu apguvusi pie tādiem pasniedzējiem kā Dace Skadiņa, Māra Liniņa, Nele Klimiene (Savičenko), Ilga Martinsone. Piecus gadus bijusi Liepājas teātra aktrise. Kopš 2016. gada. paralēli aktrises radošajam darbam dažādos teātra, televīzijas un kino projektos, vada publiskās runas un dikcijas uzlabošanas seminārus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pēdējo gadu laikā strādā par runas pedagoģi Rīgas Doma Kora skolā, Radoši audzinošajā teātra skolā "RATS", Rīgas Aktieru studijā un Eiropas Hitu Radio, kur strādā ar ētera balsīm.


KURSA NORISE:
Kursu iespējams apmeklēt dienas vai vakara grupās, klātienē vai tiešsaistē. Mācības tiek organizētas 4-8 cilvēku lielās grupās. Kursa apjoms 16 nodarbības (viena nodarbība 90 minūtes)

MAKSA PAR KURSU:

Vienas nodarbības cena 36,30 EUR (ar PVN) un visa kursa cena 580,80 EUR (ar PVN).


Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda ej.uz/PiesakiesKursiemLR. Papildus informācija pa tālruni 6720 6677 vai e-pastā dace.ivane@latvijasradio.lv.