Raidījumā stāstīts par dažādiem gaidāmiem festivāliem, pasākumiem un jaunumiem mūzikā. Tostarp jūlija nogalē mazajā Rendā Kuldīgas tuvumā notiks veseli divi, cits no cita atšķirīgi mūzikas festivāli - dziesminieku un dzejnieku festivāls ''Trubadūrs'', kā arī alternatīvās mūzikas festivāls ''Zilonis''. Abi festivāli gatavojas sadzīvot draudzīgi, tie arī soctīklos nekautrējas padalīties ar informāciju cits par citu.

“Trubadūrs” šogad notiks no 24. līdz 28. jūlijam, aicinot autormūzikas un dzejas cienītājus satikties divos lielkoncertos Rendas estrādē, sadziedāties pie ugunskuriem Abavas upes krastā, doties “Muzikālā pastaigā ar dzeju” gar Īvandes ūdenskritumiem. Programma ir plaša, būs dzirdami ''Austrasbērni'', Kārlis Kazāks, Raimonda Vazdika, Ilze Grunte, Nora Ķibilda-Kinna, Anna Paula Gruzdiņa, Alise Kļaviņa, Inta Pauļuka, Laine Ligere-Stengrevica, Maija Kalniņa, Zanda Štrausa, Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis, Arnis Miltiņš, Melisa Kaškura, Signe Baltere, Jorans Šteinhauers, Matīss Pavītols, Laura Vītola, Uldis Kākulis, Jana Egle, Julgī Stalte, Līga Priede, Ēriks Zeps u.c. No plašās programmas ieklausīsimies Andreja Grimma ģitārspēlē (būs dzirdama festivāla noslēgumā Rendas baznīcā), Annas Sērumas grupā ''Pelni'' (mūziķe no Jēkabpils, kā dziesmu vārdus izmanto Jāņa Rokpeļņa dzeju), Imanta Kalniņa dziesmu albumā ''Labums'' (izpilda liepājnieki Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Roberts Dinters), kā arī Ievas Akurateres un NSRD kopdarbā.

26. - 27. jūlijā Rendā, Lielrendas muižā notiks festivāls ''Zilonis''. Tajā būs dzirdamas alternatīvās mūzikas, metāla un punk grupas gan no ārzemēm: I Refure (Polija), .338 (Somija), Pivnica (Slovākija), gan arī pašmāju grupas: Baložu pilni pagalmi, Tesa, Asinis, PND, Zaķis, Trencheard, Grunts, Overcast Rain, Skala Bunte, Смерть, Suns skrien 1, Ilonas Maska, Grēcīgie Partizāni, Oranžās Brīvdienas, Zvjozdočka, Batra u.c. No plašās programmas raidījumā ieklausīsimies Adriana Grīna mūzikā.

Jēkabpils tuvumā savukārt notiks cits alternatīvās mūzikas festivāls ''Munky Pride''. Tajā sabrauks grupas teju no visas Eiropas - dažādas portugāļu, rumāņu, basku, spāņu, franču, beļģu, igauņu grindcore, trash un death metal grupas, kā arī pašmāju grupas amplitūdā no ska un rave punk līdz industrijai un tik smagam metālam, cik vien smagu to varam iedomāties. Festivālā būs dzirdami PND, Zaķis, Depustūtes, Garu pagrabs, Trauksme, Alien State, Urskumug, Dehydrated Goat, Mindesign, Muskeg, Vemma, Calico, Batra, G-Shower+G, Tabestic Enteron u.c. Raidījumā ieklausīsimies All Day Long pagājušā gadā izdotajā albumā, kā arī Voiceks Voiska mūzikā - leģendārajā ska grupā, kura atsākusi koncertdarbību.

Savukārt 27.-28. jūlijā Latgalē, Krāslavas tuvumā esošajā kempingā ''Upes dižvietas'', notiks ''Vasaras festivāls''. Festivālu varēs baudīt esot laivās.

26.-28.07. Lielaucē arī notiks festivāls Kūcvāls XVI, tajā būs dzirdama elektronika, hardcore u.c. rūpīgi atlasīta mūzika no Latvijas un ārzemēm.

Bet nenotiek festivāli vien. 19.jūlijā Ādmiņu ielā notiks trokšņu grupas “Stabs” albuma “Sadursme” prezentācijas koncerts, spēlēs arī “Durduns”.

Pēc 20 gadu darbības, grupas vokālistam un ģitāristam Klāvam ņemot pauzi, grupa “Židrūns” uz nenoteiktu laiku dosies pauzē. Lai atzīmētu kopā noieto ceļu un jaunu muzikālo dvesmu nostiprināšanos, kvartets trešdienas vakarā, 24. jūlijā, Rīgā, Sporta ielas 2 kvartālā rīko “Židrūna pārmaiņu svētkus”. Kopā ar Židrūnu uz skatuves kāps grupas ilggadējie draugi un kolēģi - Latvijas indīroka leģenda "Bērnības Milicija". Grupa sola: ''Kamēr "Židrūns", klasiskais, dusēs netraucētā mierā, atlikušie dalībnieki (un ne tikai?) mazliet citā tvērumā turpinās kopā radīt, izdot jaunu mūziku, kā arī spēlēt koncertus.'' Par to gan jau vēl dzirdēsim.

26. jūlija vakarā Ādmiņu ielā notiks triju jaunu grupu koncerts: ''Shachah'' no Smiltenes spēlēs savu pirmo koncertu, atskaņojot albuma “Gruvešu gadi” programmu, spēlēs arī ''Pitchless Foundation'', kuri raidījumā skanējuši iepriekš, un ''Hāde'' - grupas ģitārists un dziesmu autors ir Gustavs, mūziķu vidū labi pazīstamā studijas producenta Lomika dēls.

27. jūlijā Lastādijā, vakarpusē, notiks koncerts Ukrainas atbalstam. Spēlēs grupas Amber Sea, Māra Dagne, Nova Koma, Tante Gaida, Fuile, būs arī dzejas lasījumi.

Latvijā koncertēs nīderlandiešu dziesminieks Brams van Langens (Bram van Langen). Viņš būs dzirdams jau minētajā Trubadūrā un Vasaras festivālā, kā arī Liepājā (24.07 ''Gypsy Camp'' skatuvē) un Talsos (28.07 Kurte). Savukārt augusta sākumā Latvijā atgriezīsies britu instrumentālās mūzikas autors ''The Flamenco Thief'', kura koncertu datumi tiks izziņoti nedaudz vēlāk.

Arī vasarā tiek izdoti jauni mūzikas ieraksti: iznācis grupas “Kuba” otrais albums "laukumi". Albums tapis 20 gadus, jo pirms tā pabeigšanas grupa pārtrauca savu darbību. Projekta debijas albums „15 Episodes Of Kuba” tika izdots 2002. gadā. Projektā apvienojušies vairāki Latvijā zināmi mūziķi – Arnis Račinskis, Jānis Žilde, Mareks Ameriks, Toms Ostrovskis, Mārtiņš Strautnieks un Mikus Solovejs.

Iznācis arī ''Plastic Dummy'' trešais albums “Turbo”. Grupa saka ka ar šo albumu noslēgšot savu darbību, koncerti vai jauni ieraksti nav paredzēti. Dalībnieki turpmāk gan spēlēs citās grupās.

Programmā:

Kuba - Rakstāmmašīna
The Flamenco Thief - Tails
Andrejs Grimms, Imants Kalniņš - Elpojiet dziļi
Labums (Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Roberts Dinters) - Bāka
Ieva Akuratere & NSRD - Enokoto
Bram van Langen - Numbers
Bram van Langen - The Water
Pelni - Atpakaļceļš
Pelni - Vilcieni
Adrians Grīns - Slīpsvītras
All Day Long - Kabatas revolūcija
Voiceks Voiska - Es redzēju
Židrūns - Vai?
Amber Sea - Intro
Shachah - Az-5
Shachah - Pilnas rokas, tukšas sirdis
Plastic Dummy - Bloody Mary
Plastic Dummy - Potamus