Raidījumā Krūms un Edis par diviem regeja grandiem (kas vēl dzīvi, kas nemazsvarīgi), kuru slava pa visu Jamaiku dimdēja jau 1970.gadu sākumā. Studijā ar Nabas auditoriju klausāmies abu veterānu šogad laistos albūmus. Atcerēsimies viņu neaizmirstamās dziesmas un ieguldījumu regeja scēnā.

Jamaikieša Horace Andy atpazīstamā balss jaunās dziesmās un veco aranžējumos no jauna izskan Britu dub pioniera Adrian Sherwood producētā albumā "Midnight Rocker".

Otrs, nopelniem bagātais, un pelnīti, Jamaikas ska un regeja, kā arī soul multi instrumentālists Jimmy Cliff ar albūmu "Refugees" pēc 10 gadu klusēšanas. Kā aktieris ar savām dziesmām, viņš parādās galvenajā lomā 1972. gada klasiskajā Jamaikas filmā “The Harder They Come”. Filma tūdaļ piesaista regejam starptautisku uzmanību. Bet mūsu uzmanību piesaista filmas un dziesmas nosaukumos minētais izteiciens "the bigger they come, the harder they fall" (jo krutāks tu esi, jo smagāks būs kritiens), ko jau vērojam Kremļa agresijas gaitā, un iznākumā jau tas Goliāts klups.

***
So as sure as the sun will shine
I'm gonna get my share right now, what's mine
And then the harder they come
The harder they fall, one and all. (Jimmy Cliff, "The Harder They Come", 1972)