No 9. līdz 12. jūnijam LU Datorikas fakultātes mācībspēki, pētnieki un darbinieki organizēja starptautisko zinātnisko konferenci “15th Conference on the Theory of Quantum Computation, Communication and Cryptography (TQC)”, kas četrās dienās kopā pulcēja 830 dalībniekus no 57 valstīm.
Konference norisinājās četras dienas un tās programmu veidoja četri ielūgtie referāti, ko nolasīja Elena Kiršanova no Imanuēla Kanta Baltijas Federālās universitātes, Šins Vangs no Baidu Research, Henrijs Juens no Toronto Universitātes un Tomass Mons no Insbrukas Universitātes, 43 referāti, ko atlasīja programmas komiteja, un 44 stenda referāti. Konferences ietvaros arī tika pasniegta balva “Outstanding Paper Award” par labāko rakstu. Konferences rakstu krājums izdots Leibnica institūta izdotajā LiPICS sērijā un ir bez maksas pieejami ikvienam interesentam.
TQC konference ik gadu norisinās citā valstī un pirmo reizi to bija plānots organizēt Rīgā, Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā, taču COVID-19 pandēmijas dēļ konference norisinājās tiešsaistē, izmantojot Zoom un Slack platformas. LU Datorikas fakultātes Kvantu datorzinātnes centra vadītājs, TQC 2020 galvenais organizators Andris Ambainis cer, ka pēc gada TQC 2021 varēs organizēt klātienē Rīgā. Šī gada konference parādīja, ka tiešsaistes pasākumi ir ļoti labs veids, kā izplatīt zinātnisku pētījumu rezultātus,
Konferences referātus iespējams klausīties TQC Youtube kanālā.

Citas ziņas
Izglītība, zinātne un vide:

  • Latvijas Dabas fonds izsludina dabas festivālu,
  • Izveidota izglītojoša lietotne par izcilām Latvijas personībām,
  • Sibīrijā atklāts jauns ērču paveids.

Kultūra:

  • Top jauns ""Ulisa"" tulkojums,
  • Portālā filmas.lv bez maksas varēs noskatīties 10 Latvijas filmas,
  • "Willa Teātris" iestudē Heli Lāksonenas dzejas izrādi,
  • Mākslinieku apvienības “4K” izstāde Kalnciema kvartāla galerijā.