Latvijas Universitātes portālā 15. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 14.30 varēs vērot konferenci “Bērnu interneta lietošanas riski un iespējas: Starptautiska pētījuma rezultāti”. Konference notiks tiešraidē no LU Zinātņu mājas Jelgavas ielā 3.
Mūsdienās interneta lietošana ir kļuvusi par bērnu ikdienas dzīves neizbēgamu daļu, un interneta lietošana var sniegt gan ieguvumus, gan arī radīt riskus. Interneta lietošanas seku diapazons ir atkarīgs no lietošanas biežuma, kā arī internetā veikto aktivitāšu specifikas. 
Latvijas, Lietuvas un Taivānas pētniecības sadarbības projektā ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, piedaloties pētniekiem no Latvijas Universitātes, Viļņas Universitātes un Taipejas Nacionālās izglītības universitātes, tika veikts starptautisks pētījums. Tajā piedalījās aptuveni 900 sākumskolas vecuma (8–10 gadi) bērni un viņu vecāki no visām trim valstīm. Gan bērni, gan viņu vecāki atkārtoti sniedza informāciju par bērna interneta lietošanas paradumiem – 2018. un 2019. gada rudenī.
Konferencē tiks prezentēti pētījuma rezultāti: starpvalstu salīdzinājums par bērnu interneta lietošanas paradumiem, bērnu zināšanām par interneta lietošanu, kā arī riska faktori un aizsargājoši faktori, lai palīdzētu novērst potenciālas ar interneta lietošanu saistītas garīgās veselības problēmas.  
Konferences tiešraidi būs iespējams vērot LU portālā.

Citas ziņas.
Izglītība, zinātne un vide:

  • Eiropas satelīts mērīs globālā jūras līmeņa izmaiņas,
  • Zinātnieki aicina glābt no izzušanas draudiem vaļus un delfīnus,
  • Adidas prezentējusi skriešanas apavus, kuru augšējo daļu veidojuši roboti.

Kultūra:

  • Rīgas Starptautiskais kino festivāls izrādīs Lietuvas mākslas filmas Neredzamā un Dzimtene,
  • Ar koncertiem Cēsīs un Rīgā 80 gadu jubileju svinēs Latvijas Radio koris,
  • Purvīša balvai 2021 nominēti "Skuja Braden", Celma, Groševa un Spundes darbi,
  • LNMM Muzeju krātuvē atklās antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīciju.