22. un 23. oktobrī, jeb rīt un parīt notiks Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes rīkotā konference “Jaunākā literatūra Latvijā I”. Covid-19 drošības pasākumu dēļ tā norisināsies attālināti. Konferences tiešraide būs vērojama LU HZF Facebook lapā.
Konferences rīkotāju iecere ir aktualizēt jaunākās Latvijā radītās un publicētās literatūras pētniecību, atskatīties uz pēdējo gadu literārajiem jaunpienesumiem un aicināt domāt un runāt par šodienas rakstniecību. Konferencē tiks skatīti jautājumi par jaunākajiem procesiem prozā, dzejā un dramaturģijā, atsevišķas sēdes veltītas latgaliešu literatūrai un gastropoētikas jautājumiem.
Konferences noslēgumā paredzēta Kaspara Zalāna un Kristas Annas Belševicas sagatavotā performance “Poētika: 1970–2020–2070”, kurā piedalīsies jaunās paaudzes literāti: Alise Bogdanova, Kristiāna Šuksta, Rihards Ošenieks, Džonatans Melgalvs, Paula Lūcija Lejiņa un Alberts Roze. Performances mērķis – paraudzīties uz literatūru tagad, pirms 50 un pēc 50 gadiem.

Citas ziņas
Izglītība, zinātne un vide:.

Atklāts iepriekš nezināms Naskas zīmējums Peru.
NASA zonde ieguvusi paraugus no asteroīda «Bennu».
Izmērīta īsākā laika vienība – 247 zeptosekundes.

Kultūra:

Radio NABA fotokonkurss “DISTANCE”.
Grupas «audrú» debijas albums «the lighthouse trilogy».
«Latvian Literature» pārstāvēs Latviju Londonas Dizaina biennālē.
Jaunās mūzikas festivāls Arēna.