Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tiek atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”. Šīs svinības apvieno septiņas institūcijas - Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Universitāti un Latvijas Nacionālo operu un baletu.
Izstādes idejas autore ir māksliniece Krista Burāne. Izstāde sastāv no septiņiem informatīviem stendiem, kas iepazīstina ar katru no institūcijām. To dizainu un scenogrāfiju veidojis Rūdolfs Baltiņš sadarbībā ar operatoru Daini Juragu un skaņu režisoru Arti Dukaļski. Pats centrālais izstādes elements ir grāmata “Latvijas kultūras ābece”, kuras autores ir Krista Burāne un Laila Burāne, bet ilustrators – Reinis Gailītis.
Ābece kļuvusi par izstādes vadmotīvu, jo valodas pamats ir alfabēts un tā apguvei palīdz mācību grāmata – ābece. Grāmatā katrs latviešu alfabēta burts iepazīstina ar nozīmīgiem pieturas punktiem un personībām, kas ir saistītas ar kādu no simtgadi piedzīvojušām institūcijām.
Latvijā izstāde būs skatāma no 25. novembra Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā.

Citas ziņas
Izglītība, zinātne un vide:

  • Nacionālā enciklopēdija 1. gadadienā sabiedrībai dāvina šķirkļu audio ierakstus.
  • Jelgavā atklāts Augu aizsardzības zinātniskais institūts.
  • Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā svinīgi atklāj jauno ekspozīciju „Āfrikas savanna”.

Kultūra:

  • "Purvīša balvai nominēti Kristas un Reiņa Dzudzilo, kā arī Vikas Ekstas darbi.
  • Galerijā LOOK! būs skatāma Jāņa Šneidera personālizstāde “Vieta”.
  • Teātra trupa ""Kvadrifrons"" veido izrādi par viltus ziņām.
  • Raiņa un Aspazijas vasarnīcā apskatāma izstāde “Ilmārs Blumbergs. Beigas ir.”