Pēc gana ilga laika kopš iepriekšējās intervijas (2020.g. maijs) raidījumā viesosies Rīgas "postpunk/psychedelic" kvarteta "Les Attitudes Spectrales" dalībnieki. Grupas pamatā ir sievas/vīra duets - Rūta Stark (vokāls/bass) un Julien Stark (vokāls/ģitāra), kas dibināts 2014.g. Raidījuma fokusā būs grupas jaunais ceturtais albums "Songs for No One", kas izdots 6.oktobrī ar astoņās dziesmām, pieejams klausīties https://lesattitudesspectrales.bandcamp.com/album/songs-for-no-one un
https://open.spotify.com/album/6sMsYWsex154xEubOYUFSs

Šeit pašas grupas veidotais apraksts par sevi : "`Les Attitudes Spectrales` ir latviešu-franču `pankroka` grupa no Rīgas, Latvijas, kas miksē visdažādākos apakšžanrus (piem., psihedēliju, noise-rock, shoegaze , post-punk). 2014. gadā kā duets izveidotais `Les Attitudes Spectrales` šobrīd ir kvartets, kura sastāvs ir Rūta Stark - bass, vokāls; Julien Stark - ģitāra, vokāls; Adrians Grīns - ģitāra; Mārtiņš Kuzmins - bungas.

Agrāk izdoti 3 albumi - `Floral Wreck`(2014), `Where’s my Ghost Milk?`(2015), `Vampire in the Summer`(2019). Pēc pusotra gada darba tikko pabeigts ceturtais LP, ko 2023. gada septembrī–oktobrī izdeva  franču izdevniecība `Specific Recordings` vinila formātā. Grupa spēlējusi neskaitāmus koncertus Latvijā, viesojusies no Rīgas līdz Parīzei un uzstājās vairākos festivālos valsts un Eiropas mērogā. Viņi dzied par mīlestību, nāvi un apjukumu, un viņu koncerti ir skaļi un intensīvi.

"Les Attitudes Spectrales tika dibināta ap 2014. gadu, kad Džūljens un Ruta Stārki sāka rakstīt dziesmas ar domu “skanēt kā varavīksne”, kas nozīmē atvērtu ietekmju un skaņu diapazonu, vienlaikus darbojoties ar ģitārām. Viņi izdeva divus pašmāju albumus ar šo formu , `Floral Wreck` (2014) un `Where’s my Ghost Milk?` (2015), kam sekoja divas Baltijas turnejas un neskaitāmi koncerti Latvijā , kur viņi sāka sadarboties ar daudziem māksliniekiem un aktieriem no Latvijas pagrīdes. 2016. gadā grupa piedalās izlasē `Ādmiņu Četri`, kur ir arī 9 citas grupas no Rīgas DIY skatuves. Viņu dziesma ‘Boot Degree’ nākamgad tiek izmantota Kārļa Tones (`Tesa`) `Webdoc` seriālam par latviešu `underground` mūziku `Abscess`, tajā ir arī Rūtas intervija. Dziesma ‘Triangulae’ dzirdama franču īsfilmā `Eve se vengera`.

2017. gadā grupai pievienojas bundzinieks Jānis Untāls (`Gultā ar Fantomasu`, ex- `Parára`), bet gadu vēlāk Adrians Grīns (`Dz`, `Jura Simanoviča grupa` , `Chomsky Chess Club`) ar otro ģitāru. Kopā viņi ieraksta LP `Vampire in the Summer` (2019), ko miksēja Untāls un Briselē māsterēja D.A Parquier (`Luminance, Emptiness`). Albums ir kritiķu atzīts, un grupa pievienojas franču izdevniecībai `Specific Recordings` , lai iegūtu vinila versiju ar starptautisku izplatīšanu.

Ap to laiku Untāls pamet grupu, un viņa vietā pie bungām stājas Mārtiņš Kuzmins (`ILLA`, `KC`).
Grupa ir pilna ar idejām un plāniem, bet tad ienāk 2020. gads, kurā ir daudz sliktu ziņu burtiski visiem pasaulē. Šajā laikā viņiem izdevās uzspēlēt vairākos vietējos vasaras festivālos, tomēr ilgi plānotā Eiropas turneja tiek atcelta.

2021. gada rudenī sākas viņu ceturtā albuma ierakstīšana kopā ar skaņu inženieri Artūru Skujiņu Meijiņu. Lai saglabātu savu DIY ētiku, ieraksts notiek grupas mēģinājumu vietā, Rīgas bijušās bioloģijas fakultātes (tagad `Latvijas Mākslas akadēmija`) pagrabā un miksēšana `Rīgas Jaunajā teātrī`. Šāds darba veids, kas saistīts ar globālo situāciju, saspringto budžetu, ļoti rūpīgu skaņu inženieri un ikdienas gaitām ir tas, ka process ir ļoti grūts un ļoti garš. Paiet pusotrs gads, kopš gatavais produkts tiks nosūtīts māsterēšanai Džūljenam Rozenbergeram no studijas`l’Autre Oreille` (Meca/Francija), lai veiktu pēdējo pieskārienu. Pusotrs gads prieka, šaubu, cerību un vilšanās.

Tikmēr 2022. gada vasara iezīmē grupas pirmo izraušanos ārpus Baltijas valstīm, lai zem svelmainas saules dotos pirmajā turnejā pa Franciju un Beļģiju. Šī izrādīsies fantastiska iedvesmas un draudzības pieredze, grupa pēc katra koncerta kļūst arvien labāka un ciešāka, skatītāju atsaucība vienmēr ir pozitīva.
Atgriežoties Rīgā, grupa ceturto albumu pabeidz 2023. gada martā, kamēr puse no nākamā jau ir uzrakstīta un spēcīgā griba virza lietas vienmēr tālāk, studijā un uz skatuves."

Gana izsmeļošs apraksts, kam no savas puses varu piebilst, ka grupa ir gana kvalitatīva, izaugusi jau ārpus Latvijas rāmjiem, un to mēģina arī realizēt dzīvē, koncertējot Eiropā, to padara vieglāku arī dziesmas angļu valodā. Noklausoties grupas mūziku, pievilku savas atsauces uz raidījumā agrākos gados bijušu desmit grupu daiļradi - "Dark Horses" (UK) , "The Black Ryder" (AU/US) , "Lorelle Meets the Obsolete" (MX) , "Firefriend" (BR) , "Fremmand" (FO) , "Laura Carbone" (DE) , "The Girl Who Cried Wolf" (BE) , "Mayatrix & the Psychics" (ex."Moana") (AU) , "Medicine Boy" (DAR) , "A.A.Williams" (UK).

Grupas soctīkli
https://www.facebook.com/lesattitudesspectrales
https://www.instagram.com/les_attitudesspectrales

Svaiga intervija angļu valodā ar fragmentiem no jaunā albuma prezentācijas koncerta "Aleponijā" 7.oktobrī
https://www.youtube.com/watch?v=eCTDyqzGcBc
Live @ `Gateris` (2023) un laba intervija https://www.youtube.com/watch?v=e-XvW_Mfs0g
Live @ `Devilstone` (LT) (2023) https://www.youtube.com/watch?v=OSq3YD0CZaE&t=662s
Jaunā albuma recenzija `NRA.lv` https://nra.lv/izklaide/431597-recenzija-les-attitudes-spectrales-songs-for-no-one.htm
https://sejas.tvnet.lv/7858416/rokgrupa-les-attitudes-spectrales-piesaka-jaunu-singlu-un-izzino-ceturta-albuma-iznaksanu

Programmā:

"Hiddem Mothers"
"Lament"
"Murder In the Summer"
"Slighty Off"
"Chimera" (2019) (live @ Ādmiņi)
"White Dust"