Ar astoņām grupām apskatīsim jaunumus no Rietumeiropas.

No Vācijas būs kvalitatīvs agrāk neapskatīts "noisy/postpunk" kvintets" ar interesanto nosaukumu "Friends of Gas", darbojas vācu valodā un izdevis divus LP - "Fatal Schwach" (2016) un "Kein Wetter" (2020). Asociācijas ar savulaik Rīgā koncertējušo Helsinku "Murmansk" , turklāt grupā ir vokāliste ar savdabīgu piesmakušu vokālu.Pastāvīga koncertdarbība pa Vāciju.

Vēl no Berlīnes būs jauns "anarho/postpunk" kvartets "CIERŃ" (no poļu val. "Ērkšķis") ar debijas LP "The Emperor Rx" (2022). Kvartetā apvienojušies dalībnieki no ASV, Austrālijas, Kanādas un Kolumbijas, un tekstos cīnās pret rasismu, seksismu, homofobiju, fašismu, koloniālismu.

No Austrijas būs jauns vācu valodas "garagerock" kvartets "Bipolar Feminin" ar debijas EP "Piccolo Family" (2022)  un no Luksenburgas - jaunā māksliniece Jana Bahrich ar savu trio "Francis of Delirium", kas izdevusi trijos gados trīs EP un būs ar jaunāko "The Funhouse" (2022)  Grupa arī turpina vasaras kocerttūres pa Eiropu kopā ar ASV grupām "Horsegirl" un "Soccer Mommy".

No Beļģijas būs divas agrāk bijušas grupas. Gentas "dark/doom/ambient/postmetal" kvintets "Rook" izdevis debijas LP "Infinite Empty" (2022).  Labs, instrumentāls albums. Grupa divus gadus piedalījusies arī lielajā beļģu "tumšās/smagās mūzikas" "Dunkfest".

Un Briseles franču valodas "postpunk/newwave/shoegaze" kvartets "Turquoise" ir izdevis gada laikā otro dubultsinglu "Lumio" (2022).

Ļoti gaidīts tika otrais LP no Parīzes "dreamgaze" dueta "Pencey Sloe" - kā nekā grupas debijas LP "Don`t Believe Watch Out" (2020) tika nominēts kā LP TOP 2020. gada labākais! Albums nav attaisnojis cerības, kaut ir vairākas melodiskas dziesmas, tomēr ir samazinājusies "shoegaze/dreamgaze" ietekme. Albums izdots pirms nedēļas ar desmit dziesmām un saucas "Neglect"

Noslēgumā jauns "stoner" kvartets no Strasbūras "Yojimbo" ar debijas EP "Yojimbo" (2022).

Programmā:

"Friends of Gas" - "Waldbrand"
"Friends of Gas" - "Stechpalmenwald"
"CIERŃ" - "Vivus Sectio"
"CIERŃ" - "Glass Houses"
"Bipolar Feminin" - "Lady"
"Francis of Delirium" - "All Love"
"Rook" - "Dissociation"
"Turquoise" - "Lumio"
"Pencey Sloe" - "Smile to Zero"
"Pencey Sloe" - "Brutal In Red"
"Yojimbo" - "Last Mile"