Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no tālās Austrālijas. Vairākas jaunās grupas ar debijas EP un singliem, debijas LP no "Eternal Dust" un "Teen Angst", jaunie albumi no jau pazīstamajām un UK/Eiropā aktuāli koncertējušajām "RVG" , "Cable Ties" , "Eat Your Heart Out".

Jaunais Melburnas "indierock" kvartets "Dogworld" būs ar vienu no trim izdotajiem singliem - "Flower" (2022).

Un Adelaides jauniešu "dreampop" kvartets "Sunsick Daisy" būs ar debijas singlu "Someone Like You" (2022). Kvalitatīva , daudzsološa grupa, kurai šogad jūlijā izdots jauns singls.

Divas grupas no Pērtas 14.jūlijā kopā prezentējušas debijas EP - `sieviešu "dreampop" kvintets "Blue Honey" EP "Sick & Tired"  (grupa nesen iesildījusi pazīstamo "Slowdive") un "popgrunge/postgrunge" kvartets "Paint" EP "Bugs". Visas četras grupas veidotas pandēmijas laikā.

Pirmoreiz divas grupas ar debijas LP / jau pieredzējušais Pērtas "indierock" kvartets "Teen Angst" (pirms debijas LP izdevis divus EP un singlus) pēc septiņu gadu darbības izdevis debijas LP "Barn Sour" (2023)
un Sidnejas "artpop/postpunk" trio "Eternal Dust" pēc debijas EP 2020.g. izdevis debijas LP "Spiritual Healers, Defense Lawayers " (2023).

Otrajā daļā trīs grupas, kurām ir gana daudz sekotāju un aktuāla koncertdarbība šogad UK/EU/ASV.

"Emopop/posthc" kvintets "Eat Your Heart Out" darbojas desmit gadus , izdevis divus EP un divus LP. Otrais LP "Can`t Stay Forever" (2022) ir labs žanra darbs . Grupa maijā bija UK tūrē un septembrī būs EU tūre ar 15 koncertiem kopā ar UK "emopop" grupu "As Everything Unfolds".

Otro reizi raidījumā ar trešo LP "Brain Worms" (2022) būs Melburnas "neopsychodelic/postpunk" kvartets "RVG". Kvartets nosaukts grupas līderes, dziesmu autores Romy Vager vārdā, kuras īpaši zemais kontralts izklausās pēc vīrieša vokāla, rada grupas atšķirīgo skanējumu. Grupa bija ar debijas LP "A Quality of Mercy" (2017) un otro LP "Feral" (2020) 2021.g.marta raidījumā. Gada nogalē paredzēta 17 koncertu sērija pa UK/EU. Abi agrākie LP bija nominēti kā gada albumi "The Music Victoria Awards".

Noslēgumā otro reizi būs pieredzējušais Melburnas "punk/postpunk" trio "Cable Ties", kura sastāvs nav mainījies kopš veidošanas 2015.g./ 2020.g. jūnijā apskatījām viņu otro LP "Far Enough" (2020). Jaunais, trešais LP "All Her Plans" (2023) turpina grupas iesākto agrākajos LP ceļu. Abi agrākie LP bija nominēti kā gada albumi "The Music Victoria Awards". Grupai augustā notiek Austrālijas tūre, bet tam sekos UK tūre, un septembrī ASV austrumkrasta tūre iesildot pazīstamo "Superchunk".

Programmā:

"Dogworld" - "Flower"
"Sunsick Daisy" - "Someone Like You"
"Blue Honey" - "Save Me"
"Paint" - "Field Trip"
"Eternal Dust" - "Absinthe"
"Teen Angst" - "Leftovers"
"Teen Angst" - "Stan"
"Eat Your Heart Out" - "Down"
"RVG" - "Squid" (live)
"RVG" - "Giant Snake"
"Cable Ties" - "Time For You"
"Cable Ties" - "Too Late"