Raidījumā ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no Austrumeiropas. Sešas grupas būs pirmoreiz.

No Polijas trešo reizi "indie/dreamnoise/sadcore" `sieviešu` kvartets "Rosa Vertov" pēc četriem gadiem kopš debijas albuma "Who Would Have Thought" (2017) atgriežas ar otro LP "Day In Day Out", kas izdots šogad jūlijā. Ir zināmas žanra izmaiņas ar debijas albumu, savdabīgs albums.

Vēl pirmoreiz klasisks "occult/doommetal" kvartets "Smoke Rites" būs ar debijas EP "The Rite of the Smoke" (2021).

No Čehijas pirmoreiz būs trīs grupas - jauns Mostas "dreampop" trio "Favorite Obsession" ar debijas EP "Sad Disco" (2021) , jauns Brno "triphop/powerpop" duets "Ensoi" ar debijas LP "Water Rings" (2021), un jauns kvalitatīvs čehu valodā dziedošs "psychodelic/noiserock/mathrock" kvintets "Franzie" ar debijas LP Prvoroj", kas izdots tikai pirms nedēļas.

No Slovākijas pirmoreiz Bratislavas "indiepop/powerpop" kvartets "Riava" ar debijas LP "Zore" (2021). Albums slovāku valodā.

No Rumānijas pirmoreiz daudzsološs jauns `sieviešu` "indiepop/dreampop" kvartets "As We Exhale", kas izdevis trīs singlus 2020.g. un jūnijā ierakstījis septiņu dziesmu `dzīvo`koncertu studijā, kas skatāms youtube.

No Slovēnijas otro reizi būs Ļubļanas "indierock" kvintets "Wearefox" ar jaunu studijas koncertminialbumu "Live In Student Radio" (2020)(EP pieejams arī video youtube). 2016.g.apskatījām grupas otro LP "Das Lied Der Maschinen" (2016).

Agrākais Serbijas "modernrock/postmetal" kvartets "Face Off" tagad kļuvis par ģimenes  duetu un pārcēlies uz Stokholmu, kā arī izdevis jaunu EP "Machines" (2020). Agrāk apskatīts grupas debijas LP "The Colour of Rain" (2013) un EP "Massive" (2017).

Programmā:

"Rosa Vertov" - "Until Blue In the Face"
"Rosa Vertov" - "High-Rise Buildings"
"Smoke Rites" - "Smoked Into Oblivion"
"Favorite Obsession" - "Hurt"
"Ensoi" - "Calling"
"Franzie" - "Zvěrozvěsti"
"Franzie" - "Lab"
"Riava" - "Horí Dom"
"As We Exhale" - "Breath"
"Wearefox" - "This In-Sync-Thing" (Live)
"Face Off" - "Öresund"