Apskatīsim jaunumus no Austrumeiropas - 8 grupas no Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas. Piecas grupas raidījumā skanēs pirmoreiz.

No Polijas pirmoreiz Ostrodas 2019.g. veidotais "dreampop" trio "Waterville" ar otro EP "Isle of Blue" (2022).  Viena no vairākām pēdējos gados bijušām raidījumā jaunajām "dreampop" grupām no Polijas (piem. "Stella Star"/"White Starlite"/"Strangers In My House"/"Heima"/"Midsommar"), darbojas angļu valodā. Gan debijas EP "Shades and Whispers" (2020), gan otrais EP izdoti Braitonā (UK) bāzētā "dreampop/shoegaze" izdevniecībā "Shore Dive Records".

Vēl pirmoreiz jauns Varšavas "psych/stoner" trio "Wij", kas darbojas poļu valodā, un izdevis debijas LP "Dziwid​ł​o" (2021) un EP "Przeklęte Wody" (2022). Lokāla grupa ar atbilstošu, klasisku žanra skaņu.

Otro reizi ar otro LP "Revolution Comes In Waves" (2022) būs Poznaņas "postpunk" kvartets "Izzy and the Black Trees" (2022). Albums ar 9 dziesmām angļu valodā izdots oktobrī un atstāj gana labu iespaidu - intensīvs "postpunk" ar pankroka piegaršu, un labu vokālisti Izabelu Rekowsku. 2021.g.maijā apskatījām grupas debijas LP "Trust No One" (2020).

No Čehijas pirmoreiz jauns, 2021.g. vidū veidotais "postrock/shoegaze" kvartets "Floating Backwards" ar vienu no trim izdotajiem singliem 2022/2023.g. "Drowning in Depths of a Starry Ocean". Jauna grupa ar perspektīvu.

Otro EP izdevusi "dreampop" kvarteta "Billow" vokāliste Lenka Zborilova , kas darbojas zem nika "Ivy Z" . EP "Let Yours Be the Last Burning Heart" (2023) ieturēts agrākā stilā, kurš atgādina "Billow". 2022.g.februārī apskatījām viņas debijas EP "Under a Red Moon , pt.1" (2021).

Trešo reizi Taboras "postrock/slowcore" duets (koncertos trio ar "Manon Meurt" bundzinieku) ar trešo LP "Under the Black Moss" (2022). Ģimenes duets (Veronika Buriánková Zemanová un David Zeman ) albumus izdod reti, tāpēc tie ir stilistiski vienoti un pārdomāti. Jauno LP varētu dēvēt par "art" jeb mākslas postroku , kur dziesmas `lēni iešūpojas`. Agrāk apskatīts grupas otrais LP "Saffron Hills" (2017) un EP "Songs with Acoustic Band" (2020).

No Slovākijas pirmoreiz slovāku valodā dziedošs "dreampop" kvintets "Nov" ar debijas EP "Anatómia Chobotnice" (2022). Pirms debijas EP grupa 2020./2021.g. izdeva četrus singlus.

Noslēgumā pirmoreiz no Ungārijas "powerpop" kvintets "Doggos" ar trešo EP "Agymasszázs" (2023)  ungāru valodā. Grupa dibināta 2017.g. un izdeva divus EP - 2018. un 2021.g.

Programmā:

"Waterville" - "Hazy"
"Wij" - "Dziwidło"
"Wij" - "Narwal"
"Izzy and the Black Trees" - "Liberate"
"Izzy and the Black Trees" - "Visions"
"Floating Backwards" - "Drowning in Depths of a Starry Ocean"
"Ivy Z" - "Broken Ocean"
"Kalle" - "Breathe On"
"Kalle" - "Home"
"Nov" - "Oblaky v Hlave"
"Doggos" - "Klór"