Raidījumā ar astoņām grupām apskatīsim jaunumus no tuvējām austrumeiropas valstīm - Polijas, Čehijas, Slovākijas, Serbijas, Slovēnijas.

Pirmoreiz ar debijas albumiem trīs grupas - Varšavas "dreamgaze" kvintets "duszno", Brno "folknoir/dreampop" kvintets "Whyohwhy" un Bratislavas "mathrock/emo" kvartets "Eversame".

Otrais EP no agrāk apskatītā Krakovas "dreampop" kvarteta "Stella Star", un otrais LP no agrāk apskatītā Varšavas "psych/stoner" trio "Wij".

Ilgi gaidītais otrais LP no žanru mainījušā čehu kvarteta "Manon Meurt", kā arī jauni EP un LP no pieredzējušajām grupām - Belgradas kvarteta "Virvel" un slovēņu kvarteta "Koala Voice".
Ievadā trīs grupas no Polijas: 2023.g.sākumā izveidotais Varšavas "dreamgaze" kvintets "duszno" ar debijas EP "Washed Ashore" (2023). Vēl viena klasiska žanra grupa angļu valodā. Martā kopā ar nākamo grupu "Stella Star" piedalījās sešu jauno "dreampop/shoegaze" grupu festivālā "Krakow Shoefest" .

Otro reizi būs Krakovas "dreampop" kvartets "Stella Star", kas pēc debijas EP "Stella Star" (2022) (bija 11.vietā raidījuma EP TOP) izdevis četrus singlus, un būs ar singlu "Szyby" (2023)  Darbojas poļu un angļu valodās.
Tāpat otro reizi ar otro LP "Przestwór" (2023)  būs Varšavas "psych/stoner/occultrock" trio "Wij". Grupa bija raidījumā 2023.g.aprīlī ar debijas LP (2021) un EP (2022). Lokāla poļu valodas grupa ar atbilstošu, klasisku žanra skaņu turpina iesākto ceļu. Jūlijā piedalīsies Bolkovā (PL) jau leģendārajā gothic/metal festivālā "Castle Party" .

No Čehijas divas grupas: pirmoreiz jauns Brno "folknoir/dreampop" kvintets "Whyohwhy" ar debijas LP "Bruises" (2024). Gana interesanta grupa ar savu stilu, kur tiek miksēti vairāki žanri no "indiefolk" līdz "shoegaze". Aktīvi koncertē Čehijā.

Trešo reizi Rakovnik kvartets "Manon Meurt" ar otro LP "Unravel" (2024). Jau pieredzējusī grupa (apskatīts debijas EP 2014.g.un debijas LP 2018.g. bija LP topa 6.vietā !) krasi mainījusi žanru no "dreampop/shoegaze" uz "postrock/artpop/indietronic/triphop" . Reti sastopams gadījums, kas subjektīvi neuzrunā, albums ir tiešām eksperimentāls un lēns, strādā kopā ar "Moloko "un "Zero 7" producentu Ediju Stīvensu. Kopš dibināšanas grupas vokāliste/ģitāriste ir Kateřina Elznicová .

No Slovākijas pirmoreiz 2022.g.vidū izveidotais jauniešu kvartets "Eversame" ar debijas LP "Tell Me Where the Flowers Are" (2023). Pietiekami labs albums, lai noklausītos un ņemtu uzskaitē radošos jauniešus.
Noslēguma daļā divas ļoti pieredzējušas grupas no Serbijas un Slovēnijas.

Ceturto reizi Belgradas (SR) "indierock" kvartets "Virvel" ar jaunu EP "Vreme Posle" (2024).  Grupa dibināta tālajā 2000.g. , ar līderiem - vokālisti/basisti Tijana Drobac un viņas vīru ģitāristu Dejan Drobac , viena no pamatīgajām vērtībām Serbijas rokā ar trīs izdotiem LP , diviem EP un vairākiem singliem serbu valodā. 2020.g.martā apskatījām viņu trešo LP.

No Slovēnijas trešo reizi 2010.g. izveidotais "discopunk/funkrock" kvartets "Koala Voice" ar piekto LP "Auf Wiedersehen" (2024). Grupa sākot no 2014.g. regulāri izdot albumus, un ir viena no pazīstamākajām valsts `indie` grupām, albumi gan slovēņu, gan angļu valodā. Joprojām aktīvi koncertējoša grupa pa Slovēniju un Eiropas festivāliem. 2017.g. aprīlī bija Rīgas `Nabaklab`, bijusi Tallinn Music Week.

Programmā:

"duszno" - "Sinking"
"Stella Star" - "Szyby" (live)
"Wij" - "Panzerfura"
"Whyohwhy" - "Return"
"Whyohwhy" - "Moving Sand"
"Manon Meurt" - "Timeless"
"Manon Meurt" - "Moonflower"
"Eversame" - "Warm Flower Sided Road"
"Virvel" - "Nemirna" (EP live)
"Koala Voice" - "Tebe Imam Rajši Od Drugij"