Ar deviņām grupām apskatīsim jaunumus no tālās Dienvidamerikas, dziesmas spāņu un portugāļu valodās, divas grupas raidījumā otro reizi.

No Meksikas jauns Mehiko angļu valodas "dreampop" kvartets "Howless" ar februārī izdoto debijas LP "To Repel Ghosts" un jauns Monterejas spāņu valodas "emopop/powerpop" kvintets "Moorelo" izdevis debijas EP 2019.g. un piecus singlus 2021.- 2022.g.

No Brazīlijas pirmo reizi portugāļu valodas San Paulu "postgrunge" kvartets "Deb and the Mentals" ar otro LP "Babilônia" (2022). Gana zināms lokālais kvartets ar klasisku žanra albumu.Otro reizi San Paulu portugāļu valodas sieviešu "dreampop" kvartets "Crime Caqui" pēc vairākiem singliem izdevis ar debijas EP "Atenta" (2022).

Pirmoreiz divas kvalitatīvas spāņu valodas grupas no mazapskatītas valsts Urugvajas. Montevideo "dreampop" kvintets "El Color Ausente" ar debijas LP "El Color Ausente" (2021). Vērā ņemams albums no lokālas grupas. Otra grupa no Montevideo - "indiepop/powerpop" kvartets "Sofía Y Sus Paracaídas" ar otro EP "Los Límites del Sueño" (2021) un singlu "Asfixia" (2021).

No Argentīnas pirmoreiz divas spāņu valodas grupas no Buenos Airesas - jaunais "dreampop" duets "Planetaria" ar otro EP "Dos" (2022)  un "shoegaze" kvartets "Montegrande" ar debijas EP "Distancia" (2021).

Noslēgumā otro reizi no Čīles Valparaiso "postpunk/coldwave" duets "Diavol Strâin" būs ar otro LP "Elegía del Olvido / Elegía del Horror" (2021). 2019.g.aprīlī apskatījām grupas debijas LP "Todo el Caos Habita Aquí" (2018).

Programmā:

"Howless" - "Unlucky" 
"Howless" - "Levels" 
"Moorelo" - "Futuro Incierto" 
"Deb and the Mentals" - "Rouca" 
"Crime Caqui" - "Quartzo Aranha" 
"El Color Ausente" - "Vacíos Legales"
"El Color Ausente" - "La Habitación" 
"Sofía y Sus Paracaídas" - "Asfixia
"Sofía y Sus Paracaídas" - "Los Límites del Sueño" 
"Planetaria" - "Bailando Mientras lloro" 
"Montegrande" - "Distancia" 
"Diavol Strâin" - "El Ansia"